Anatolia poetry anthology 4

ANADOLU ŞİİR ANTOLOJİSİ-4
6 BURHAN AKBAŞ
6 SEZEN AKOLUK
10AYSEL ALTUNTAŞ
2 BARIŞ ARDAHAN
6 İBRAHİM ETHEM BİNGÜL
6MUSTAFA BOZKURT
2 HAMİT BÖLÜCEK
10 MUSTAFA ÇOLAKOĞLU
12 VELİ DALBUDAK
8 K.HÜSEYİN DEMİRCİ
4 ORHAN DEMİRTAŞ
2 ÖMER EKİNCİ (Micingirt)
2 AHMET ERDEM
6 ARZU EŞBAH
2 ELİF GELİR
6 AŞIK HADDADİ
6 DİLEK HOKKAÖMEROĞLU
10MEHMET IŞIKOĞLU
SABİT İNCE
10YUNUS KARACA
A RIZA KORKUT
4 İBRAH

Available ebook formats: epub mobi pdf lrf pdb txt html

First 10% Sample: epub mobi (Kindle) lrf more Online Reader
About sabit ince

Was born in the village district of Nevsehir Province in 1954, Elementary School in the village, secondary school Kozaklı'da, Commerce High School attended high school in Kayseri. He graduated from Istanbul Economic and Commercial Sciences Academy in 1976.

Various positions in the private sector, Agrarian Reform, Regional Office expert Kayseri, Kayseri Regional Directorate of Soil Products Office and Regional Office in Urfa, worked as a specialist. He retired in 1999, a private organization's general directorate. Vision was the general manager of foreign trade Co. and served in the founding.

Our Anatolia, Translator, and Turkey, newspapers per day writer, reporter, worked as chief of intelligence. Custom and contributed articles to journals in the State. Published in Kayseri "Kayseri Poets anthology" What, and also published in London "Güldeste Poets Poets" anthology attended. Erciyes in Kayseri broadcasting, Elif, Virgo on television, local radio and poetry

Turkish Biografy
1954 yılında Nevşehir ili Kozaklı ilçesi Gerce köyünde doğdu. İlkokulu köyünde, ortaokulu Kozaklı'da, liseyi Kayseri Ticaret Lisesinde okudu. 1976 yılında İstanbul İktisadi ve Ticari İlimler Akademisinden mezun oldu.

Özel sektörde çeşitli görevlerde, Toprak Reformu Kayseri Bölge Müdürlüğünde uzman, Toprak Mahsulleri Ofisi Kayseri Bölge Müdürlüğü ve Urfa Bölge Müdürlüğünde Uzman olarak çalıştı. 1999 yılında özel bir kuruluşun genel müdürlüğünden emekli oldu. Vizyon dış ticaret a.ş.nin kuruluşunda görev aldı ve genel müdürlüğünü yaptı.

Bizim Anadolu, Tercüman, Hergün ve Türkiye Gazetelerinde yazar, muhabir, istihbarat şefi olarak çalıştı. Töre ve Devlet dergilerinde yazılar yazdı. Kayseri de yayınlanan "Kayseri Şairler antolojisi"ne ve Adana da yayınlanan "Ozanlar Güldeste Şairler" antolojisine katıldı. Kayseri de yayın yapan Erciyes, Elif, Başak televizyonlarında, mahalli radyolarda şiir ve edebiyatla ve "Bizim Aşıklarımız" adlı halk aşıkları ile ilgili programlar yaptı konuk olarak bu programlara katıldı. Kayseri de yayınlanan yeni Kayseri, kayseri olay, Kayseri Anadolu Haber, Star Haber, Kayseri Gündem ve Kayseri Hakimiyet Gazetesi İnce Zımbalar köşesinde yazı ve şiirleri yayınlanmaktadır. Gülpınar, Yesevi, Ozan, Bizim Kuşak, Kayseri Çağdaş, Sevgi Yolu, Ana, Erciyes, Çemen, Simav Anadolu, Yalaka gibi dergilerde şiirleri halen yayınlanmaktadır.

Ve Aynı Rüzgarla Savrulduk adlı ortak şiir kitabından sonra Aşkın Ateşi adlı ikinci şiir kitabı temmuz 1996 da yayınlandı. Sırlı Söz adlı şiir Kitabı, Anadolu hececileri-1, Anadolu Hececileri-2, Anadolu Hececileri-3, Anadolu Hececileri-4, Anadolu Hececileri-5, Anasam
Şiir Antolojisi-1 , Anasam Şiir Antolojisi-2 şiir kitaplarını 2000 - 2001 yıllarında yayınladı.

Şiir dalında ozan dergisinden mansiyon, Bizim Kuşak dergisinden mansiyon, makale dalında üçüncülük ödülleri aldı. Türk halk müziği ile amatör olarak ilgilenmekte, aşık türünde sözlerini yazıp bestelediği 40 dan fazla türküsü vardır. Halen genel Merkezi Kayseri de bulunan Anasam Anadolu İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri meslek birliğini kurdu ve genel başkanlığını ve Nevşehirliler Derneğinin başkanlığını yapmaktadır. TBMM de Fikir ve Sanat eserleri kanununda meclis alt komisyonunda ve devlet planlama Teşkilatınca hazırlanan 8. beş yıllık plan çerçevesinde Fikri ve Sınai Haklar özel ihtisas komisyonunda üye olarak görev yaptı, Anasam Bülteni adlı bir yayın organının sahipliğini yapmakta, Anasam Yayınları tarafından yayınlanan 45 kitabın editörlüğünü de yürütmektedir. Nurcan hanımla evli, Muhammed ve Çağrı adlı iki oğlu, Nazende isimli bir kız çocuk babasıdır.

Also by This Author

Reviews

This book has not yet been reviewed.
Report this book