נדיר גרייס הציל לצרכי

זהו סיפור אמיתי יוצא דופן של חסד, רחמים ואמונה יוצאת דופן חי. זה היה חסד נדיר, טובה נדיר, רחמים ברכה שאי אפשר להסביר, וכי מתעלה החשיבה האנושית. זה לא היה חסד כל יום ולא היה לכולם, זה היה רק האיש הנבחר, ברוך צעיר מיוחד חסוי. הוא פנים אל פנים עם המוות באותו יום גורלי באוקטובר, 2002.

בשני מקרים של שנתיים, באותו חודש אוקטובר הוא חווה שתי תאונות דרכים קשות מאוד: אחד, מסתורי אחר, קטלניות. הראשון היה כ More

Available ebook formats: epub mobi pdf rtf lrf pdb txt html

First 20% Sample: epub mobi (Kindle) lrf more Online Reader
Words: 20,340
Language: Hebrew
ISBN: 9781476455822
About iPromosmedia LLC iPromosmedia LLC

ABOUT THE AUTHORS

Olawale Akinwumi is an environmentalist and communications consultant. He has been involved in environmental advocacy, communications, writing, research / study, environmental management and sustainable development for many years.

A strategic communicator, seasoned counselor and minister of God; he is a member of various international and local professional organizations, with over Seventeen years of experience in communications, media management and journalism.

He has attended, participated and organized several local and international conferences on environmental education, awareness, communications and sustainable development. He is happily married and lives in Lagos, Nigeria with his wife and their two children.

Juddie Passion is a prolific writer, proof reader and copyeditor. He is also a web developer and host. He has developed and designed many websites and web applications including content development and research.

He is also a computer consultant, specializing in repairs and maintenance of computer systems and laptops. He is the special assistant to Pastor Olawale Akinwumi. He is happily married with two kids.

Also by This Author

Reviews

This book has not yet been reviewed.
Report this book