Mėnulio Fėjų Nunešta

Lithuanian translation of Stolen by Moon Fairies. Knyga Mėnulio Fėjų Nunešta nukelia į tuos laikus, kai žmogaus gyvenimas buvo mistiškai susipynęs su gamtos jėgomis. Pirmoji knyga tai vaizdingas pasakojimas apie tai, kaip prie įėjimo į Stebuklų mišką iš motinos buvo pagrobtas vaikas pagal feja. Mergaitė patenka į nežemišką pasaulį ir yra auginama kaip fėja ir ji mokoma magijos paslapčių iki kol... More

Available ebook formats: epub mobi pdf rtf lrf pdb txt html

First 15% Sample: epub mobi (Kindle) lrf more Online Reader
About Krista Augius

Krista Augius is a writer that combines storytelling with poetic language to transport the reader into vivid tales of imagination and wonder. In her fairy tale series, she reinforces concepts of the importance of nature, nature’s balance, good actions and everyday beauty to be seen as magic. She illustrates her own books, as she is a prolific artist in painting, drawing and mixed media.
Further in her fairy tale series, she hopes to plant seeds of wisdom of the importance of meditation, self-awareness, conscious thinking and actions. With these attributes she creates positive affirmations for readers to believe that their dreams are possibilities.

Also by This Author

Reviews

This book has not yet been reviewed.
Report this book