Šauksmas

Visais požiūriais intensyvus romanas skaitytoją stato į akistatą su žmogaus gyvenimo esmėmis: Dievo Įsakymais ir jų trauka, šėtono gundymais, dvasinėmis kryžkelėmis ir kančiomis, siekiant ir laimės, ir prasmės, ir doros. Nuo pat pirmo puslapio junti šauksmą - gamtos, meilės, nuodėmės, kaltės, pasiteisinimo. More

Available ebook formats: epub mobi pdf rtf lrf pdb txt html

First 15% Sample: epub mobi (Kindle) lrf more Online Reader
  • Category: Fiction » Adventure » General
  • Words: 39,750
  • Language: Lithuanian
  • ISBN: 9781310461965
About Rita Kairiene

- Rita Latvėnaitė-Kairienė – Lietuvos rašytojų sąjungos, Tarptautinės vaikų ir jaunimo knygos organizacijos IBBY (International Board on Books for Young People) narė.
- Gimė Klaipėdoje, baigusi Vilniaus universitetą, grįžo į gimtąjį miestą. Dirbo ,,Lietuvos žvejo", „Klaipėdos“ laikraščio redakcijose, šiuo metu – Klaipėdos „Aukuro“ gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja.
- 2000 metais leidykla „Eglė“ išleido jos poezijos knygą „Rašaluotų pirštų pėdos“ apie literatūrą, mokytojų ir mokinių gyvenimą, gyvenimą apskritai ( N. Kepenienė. „Rita Latvėnaitė-Kairienė-mokytoja su burtų lazdele“- dienraštis „Klaipėda“ 2000-12-21; )“.
- 2007 m. leidykla „Eglė“ išleido romaną „Šauksmas“ apie skaudžią mergaitės vaikystę, jaunystę. Knyga buvo populiari, todėl 2009 metais leidimas buvo pakartotas.( Straipsniai apie knygą: S. Bartkutė. „Pranešti. Bet kokiais ženklais. Kokiais?“ – dienraštis „Klaipėda“ 2007-10-31; G. Adomaitytė „Kas jūs, mūsų adresatai?“ – „Literatūra ir menas“ 2008-04-25; D. Mitaitė „Skaudžios paauglystės šauksmas“ – „Rubinaitis“ 2008 nr. 3 (47).
- 2009 metais pasirodė jaunimui skirtas novelių rinkinys ,,Civilizuotos mintys apie karvę“.
- 2010 m. Klaipėdos jaunimo teatras ,,Svajonė” pagal eilėraščių ciklą ,,Nebučiuotų vaikų rugsėjis” pastatė spektaklį ir 2011 m. tapo Lietuvos vaikų ir jaunimo teatrų šventės ,,Šimtakojis“ laureatu.
- 2013 metais Respublikiniame trumpos prozos konkurse novelė ,,Vogtos gėlės“ tapo laureate.
- 2014 m. novelė ,,Raktas. Odos atmintis“ buvo išversta į gruzinų kalbą.

Kūryba taip pat buvo spausdinama dienraščio „Klaipėda“ „Gintaro lašuose“, ,,Literatūroje ir mene“, almanache „Baltija“, žurnale vaikams ,,Tipu tapu“, tarptautiniame almanache „Paralelės“, vaikų žurnale ,,Mūr“.
Rašytoja aktyviai dalyvauja įvairiuose miesto, šalies, užsienio kultūros renginiuose, „Rudens novelės“, „Poezijos pavasario“ skaitymuose, projektuose (tarptautinis projektas „Baltaslavia“, tarptautinis projektas ,,Lietuvių ir gruzinų rašytojai verčia šiuolaikines noveles", Lietuvos rašytojų sąjungos projektas „Vasaros akademija“, „Rudens akademija“, skirtas ugdyti kūrybingus moksleivius.)

Rašytoją žavi KITOKIE – talentingi, paslaptingi, jautrūs, įžūlūs, nesuprasti vaikai, paaugliai ir jaunuoliai. Savo veikla ir kūriniais ji mėgina atkreipti visuomenės dėmesį į KITOKIŲ pasaulį, padėti jauniems žmonėms susivokti sudėtingose gyvenimo realijose ir kartu ieškoti išeities.

Also by This Author

Reviews

This book has not yet been reviewed.
Report this book