Średniowiecze. Kompendium wiedzy historycznej

Rated 5.00/5 based on 1 reviews
Dzieje Europy i Polski w średniowieczu. W książce omówiono początki państwa polskiego, okres rozbicia dzielnicowego i unię z Litwą. Scharakteryzowano także między innymi przebieg krucjat oraz wojny stuletniej. More

Available ebook formats: epub mobi pdf rtf lrf pdb txt html

First 20% Sample: epub mobi (Kindle) lrf more Online Reader
About Wlodzimierz Sochacki

Urodziłem się w roku 1953 w Warszawie. Studiowałem na Uniwersytecie Warszawskiem, uzyskując stopień doktora nauk politycznych.
Przez dwadzieścia lat pracowałem jako dziennikarz zajmujący się problematyką międzynarodową. Jako specjalny wysłannik "Gazety Wyborczej" obserwowałem rozpad Związku Sowieckiego, a następnie Jugosławii. Pracowałem także w redakcjach gazet "Nowy Świat" i "Życie Warszawy". Byłem korespondentem Telewizji Polskiej w Wilnie.
Przez dwadzieścia lat pracowałem jako nauczyciel w jednym z warszawskich liceów. Jestem autorem kilkuset artykułów prasowych i kilkunastu książek edukacyjnych poświęconych historii oraz wiedzy o społeczeństwie.

Also by This Author

Reviews

Review by: Sido92 on Jan. 27, 2015 :
Pozycja obowiązkowa dla maturzystów przygotowujących się do egzaminu z historii na poziomie rozszerzonym! Bardzo ciekawa lektura również dla studentów pokrewnych kierunków i wszystkich zainteresowanych tematyką historii średniowiecza. Gorąco polecam!
(reviewed the day of purchase)
Report this book