Epub Aç

Türkiye'de ve dünyada EPUB format ile ilgili web sayfalarındaki gelişmeleri, kişisel görüş ve önerileri günü gününe takip etmekteyiz. "epub" kelimesi altında en çok merak edilen konulardan biri de: "bilgisayarımda .epub uzantılı dosyaları nasıl açabilirim?" Bu dijital kitap EPUB3 formatta "reflowable" tasarım olarak hazırlanmıştır.
Download: epub
About N. Erhan Üzümcü

1968 yılı Ankara Anıttepe doğumlu N. Erhan Üzümcü; ilk ve orta öğrenimini "Basınköy İlkokulu ve Ortaokulu"nda bitirdikten sonra İstanbul Maçka Endüstri Meslek Lisesi Grafik Bölümü’nden 1985 yılında mezun oldu. Birçok reklam ajansında grafiker ve sanat yönetmeni görevlerini sürdürdü. 1996 yılında Posta İdaresi tarafından açılan “Bosna-Hersek Savaşı Anma Pulu” yarışmasında birincilik ödülü aldı. Altın Portakal Film Festivali Afiş Yarışması’nda tasarladığı poster sergiye layık görüldü. Halen, 1997 yılından bu yana sahibi olduğu reklam ajansında sanat yönetmenliği yapmaktadır. Evli ve bir kız babası olan grafik sanatçısı, edebiyat, sinema, şiir, müzik ve dijital kitap tasarımları ile yakından ilgilenmektedir. Yirmiyi aşkın Türkçe sözlü “Blues” şarkıları olan sanatçı; 1990’dan bu yana söz yazarlığı ve beste çalısmalarını sürdürmektedir. 2006 yılında yönetmen Berna Çağrıcı’nın “Kibele’nin Kızları” adlı belgesel filmine özgün müzik bestelemiştir.

2009 yılından bu yana EPUB format konusunda tasarım ve geliştirme çalışmaları yapmaktadır. TEYTAG (Türkiye Elektronik Yayıncılık Tasarım ve Araştırma Grubu) kurucusudur.

Also by This Author

Reviews

This book has not yet been reviewed.
Report this book