Kızıl Karanlık

Harun, kaçtığı geçmişi ve kaçamadığı kabuslarının onu kıyametin ve çılgınlığın ortasına yollayacağından habersizdi. Uyurgezerliğinin intihara dönüştüğü o geceden sonra bile gerçeği kabus sanmaya devam edecekti, tüm gerçeklik bir kabusa dönüşene dek.
Ece, ağabeyinin zaafı ve kurtuluşu... More

Available ebook formats: epub mobi pdf lrf pdb html

First 10% Sample: mobi (Kindle) lrf pdb Online Reader
About Gökhan Çağlar

1982 yılında, Ocak ayı itibariyle yaşamının rahim dışındaki süreci başladı. Doğumunun üzerinden altı ay geçmişken çok da şanslı biri olmadığı iddia edilebilir, beyninde meningokok bakterisinin bıraktığı hasara bakarak. Neyse ki, bilinçli olduğunu iddia ettiği zaman sınırları içinde şansa inandığı pek söylenemez.
İyi ya da kötü bir insan olmak için ek bir çaba sergilemeksizin yaşadı en başından bu yana. İlk ve orta öğrenimini doğduğu ve sevdiği şehir İstanbul'da gördü. Orta öğrenimi sırasında tanıdığı biricik edebiyat öğretmeni Süreyya A.'nın anlatım dilini beğenmesi ve desteği ile stres atma aracı olan yazma eylemi biraz daha sistematik bir uğraş halini aldı. Yarışmalarda kompozisyon ve şiirlerle yer almayı pek sevimli bulmasa da dereceler ve ödüller ergen egosu için fena gelmiyordu.
İtiraf etmesi gerekirse yazın merakının başında kötü bir şairdi ve halihazırda hâlâ iyi bir şair olmak için çabalamakta. Düz yazı ve şiir üretimi konusunda romantize edilmiş bir ilham unsurundan çok Edgar Allen Poe'nun da belirttiği gibi sistemli bir çalışma, kurgulama ve teknik ile üretme unsurlarının geçer akçe olduğunu ilk bu dönemde gözlemledi. Bu yüzden yazım tekniğini geliştirmek adına çok okudu ve çok izledi, ancak çok dinlediği pek söylenemez çünkü gerçek bir gevezeydi ve halen de öyledir.
Yüksek öğreniminin ön lisans kısmını diğer bir sevdası Edirne'de tamamladı. Edirneyi kimi zaman İstanbul'dan bile çok sevdiği söylenebilir. En güzel olduğunu düşündüğü şiirlerinden birini bu şehirdeki bir hüzne yazmıştır.
Yüksek öğrenim sürecini tamamlayınca bilişim sektöründe freelance ve tam zamanlı işlerde çalışırken, her vakit bulduğunda okumak ve yazmak için aynı heyecanı duyuyordu elbet. En tutkulu olduğu hobilerinden biri olan bilgisayar oyunlarının hayal gücünün gelişmesine bir hayli katkısı olduğunu yadsınamaz bir gerçek olarak kabul eder. Özellikle rol yapma oyunlarının gönlündeki yeri ayrıdır. Bir diğer hobisi olan müzikle de hayal gücünü beslemiştir sürekli. Özellikle Gotik Rock ve Metal türevleri ve folk metal sevgisi tüm dostlarınca bilinir ki pek fazla arkadaşı da yoktur. Ailesi de zamanla sevdiği müziği kabullenmeyi öğrenmiştir. Çevresinde fikirleri ve aforizmaları sebebiyle Nietzsche'ye benzetilir.
Hayatının bir hayli büyük kısmında ezoterik öğretileri ve mitolojiyi araştırmıştır. Hayattaki handikapları ile ilgisi nedeniyle nöroloji ve psikiyatri üzerine çalışmalar okumayı sever. En meraklı olduğu konu tarihtir. Üzgünse ya da çok coşkuluysa klasik müzik dinler. Bilgisayar oyunu oynamıyor ve yazmıyorsa geziyor ya da nargile içip sohbet ediyordur. Aşka, aşık olmaya aşıktır. Son üç yıldır kamuda çalışmaktadır.
2015 yılında ilk kitabı "KIZIL KARANLIK" romanını 51 ülkede dijital olarak her platform için yayınlamıştır. Romanın yayın sürecine kadar olan zaman zarfında blog yazarlığı ve Antoloji.com üzerinden paylaşılan şiirler ile çalışmalarını insanlara ulaştırmaya çabalamıştır.
İyi bir dost, iyi bir yazar, iyi bir şair adayı (şiirde çok zor beğenir) ve bilgisayar ile konsol oyuncusu olduğuna inanır. İlk romanının yazım sürecine "CREMATORY" grubu müziği ile eşlik etmiş destek olmuştur.
Yazarlığı konusunda en büyük destekçileri, biricik öğretmeni ve manevi annesi Süreyya A., sevgilisi Büşra T., kadim dostları Ozan Bal ile Oğuz Bağcı, fedakar ailesi ve deliliğidir.

Print Edition

Report this book