Dwa Światy I Jedno Serce

Rated 5.00/5 based on 1 reviews
Opowiadanie zaprowadzi czytelnika na Matrycę Świata, gdzie losy bohaterów osadzone w dwóch ze wszystkich możliwych są realne aż do bólu poznawczego. Zagadkowa koincydencja sprawi, że Rubi doświadcza rzeczywistości innego świata i jako jej uczestnik walecznie odpowie na wezwanie losu. Nie jest to walka z przeznaczeniem ale ze starym znajomym złem. More

Available ebook formats: epub

About Marta Smyk

Marta Smyk; graduated nurse with a Master degree in Philosophy. She spent 5 years in Florence, where she learned how to look at Art. Time in Africa taught her how to share happiness and sufferance with people.
Now based in London; trying to learn how to combine realism with idealism.
A passion for philosophy accompanies her on life’s journey. From time to time she likes just to buy a ticket and travel to some exotic place.
Her life’s motto comes from the Roman poet Horace ‘Sapere Aude’ (Dare to know)
contact with the author: martasmyk2012@gmail.com

Learn more about Marta Smyk

Also by This Author

Reviews

Przemyslaw Pasich reviewed on on Oct. 16, 2015

Świetna książka; bardzo dobrze się ją czyta. Czytając ją, niemalże czułem powiew wiatru razem z Rubi na statku, współdzieliłem z bohaterami niepokój o przyszłość i chęć pokonania Vrontagnosa. Jest to intrygująca powieść o walce dobra ze złem ze wplecionymi aluzjami do historii, nauki i kultury, które zachęcają do zagłębienia się w napomknięte tematy i rozszerzenia swej wiedzy. Polecam.
(reviewed 28 days after purchase)
Report this book