Uzaktan Öğrenimde EPUB3

Uzaktan öğrenim öğrenen, öğreten ve öğrenme kaynakları arasında yer alan sınırlılıkları ortadan kaldırabilmek için pragmatist bir yaklaşımla güncel teknolojileri işe koşan disiplinler arası bir alandır. Bir öğrenme malzemesi olarak hem basılı hem de dijital kitaplar en etkili öğrenme malzemesidir. Bu bağlamda gelişmiş bir dijital kitap formatı olan EPUB3 ele alınmıştır. More
Download: epub
About N. Erhan Üzümcü

1968 yılı Ankara Anıttepe doğumlu N. Erhan Üzümcü; ilk ve orta öğrenimini "Basınköy İlkokulu ve Ortaokulu"nda bitirdikten sonra İstanbul Maçka Endüstri Meslek Lisesi Grafik Bölümü’nden 1985 yılında mezun oldu. Birçok reklam ajansında grafiker ve sanat yönetmeni görevlerini sürdürdü. 1996 yılında Posta İdaresi tarafından açılan “Bosna-Hersek Savaşı Anma Pulu” yarışmasında birincilik ödülü aldı. Altın Portakal Film Festivali Afiş Yarışması’nda tasarladığı poster sergiye layık görüldü. Halen, 1997 yılından bu yana sahibi olduğu reklam ajansında sanat yönetmenliği yapmaktadır. Evli ve bir kız babası olan grafik sanatçısı, edebiyat, sinema, şiir, müzik ve dijital kitap tasarımları ile yakından ilgilenmektedir. Yirmiyi aşkın Türkçe sözlü “Blues” şarkıları olan sanatçı; 1990’dan bu yana söz yazarlığı ve beste çalısmalarını sürdürmektedir. 2006 yılında yönetmen Berna Çağrıcı’nın “Kibele’nin Kızları” adlı belgesel filmine özgün müzik bestelemiştir.

2009 yılından bu yana EPUB format konusunda tasarım ve geliştirme çalışmaları yapmaktadır. TEYTAG (Türkiye Elektronik Yayıncılık Tasarım ve Araştırma Grubu) kurucusudur.

Also by This Author

Reviews

This book has not yet been reviewed.
Report this book