Yazılım Gereksinim Analizi Soruları

Rated 5.00/5 based on 7 reviews
CBAP ve PMP sertifikalı 20+ yıl, 100+ yazılım projesi deneyimli yazardan, iş analizine yeni başlayanlar için 300+ soru örneği...
Yazılım proje yönetimi ve iş analizi süreçlerine uygun şekilde sınıflandırılmış şekilde ve yazılım analizlerinde en çok karşılaşılan sorunlara en uygun çözümlerle... More

Available ebook formats: epub mobi pdf lrf pdb txt html

First 20% Sample: epub mobi (Kindle) lrf more Online Reader
About Kadir Çamoğlu

Kadir Çamoğlu
PMP, CBAP, CSM, CSPO, ISTQB-FL, MCT, MCLC, MCPD, MCTS, MCSD

1974 İstanbul doğumludur. 1995 yılından bu yana çeşitli yazılım projelerinde görev almış, veritabanı, iş zekası ve yazılım geliştirme alanlarında eğitmenlik ve danışmanlık yapmıştır. Bir dönem kendi yazılım firmasını kuran yazar, 3 yıl kadar da bir vakıf üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Halen sektörün önden gelen bilişim firmalarından birinde yönetici danışman olarak görev yapmaktadır.

Kariyerine yazılımcı olarak başlayan yazar, ilerleyen aşamalarda iş zekası, yapay zeka ve yazılım kalitesi alanlarında çalışmalar gerçekleştirmiştir. Yazar son dönemlerinde ağırlıklı olarak yazılım süreç yönetimi, çevik süreçler, kullanıcı deneyim tasarımı, proje yönetimi, iş analizi, yazılım kalitesi başlıklarına odaklanmıştır.

Yazılım alanında 10 kadar basılı kitabı bulunan yazar ayrıca linked-in, chip.com.tr gibi paylaşım ortamlarında makaleler de yayınlamaktadır.

Microsoft tarafından 3 yıl üst üste En Değerli Profesyonel (MVP) unvanına layık görünen yazarın bir de New Horizons tarafından verilen “Worldwide Excellence in Training” ödülü bulunmaktadır.

Learn more about Kadir Çamoğlu

Also by This Author

Reviews

Mustafa Acungil reviewed on on Nov. 6, 2017

Kadir Hocamızın kitaplarını özlemiştik. Dijital formatta çok daha fazla sayıda başlığını insanlara sunma şansı olacak. Değerli hizmetlerinden yararlanmayı ihmal etmeyin derim.
(reviewed 55 days after purchase)
Abdullah Kise reviewed on on Oct. 13, 2017

Uzun yıllar doğrudan proje geliştirme, projelere liderlik etme ve proje yönetimi deneyimi olan Kadir Hocam edindiği tecrübeleri literatürdeki bilgilerle harmanlayıp bu kitapta toplamış. Kitapta, analiz sürecinin anahtar noktalarının aktarılması okuyucuyu yormadan bilgi sahibi yapıyor. Bölüm sonlarında paylaşılan kontrol listeleri de oldukça kullanışlı. Analiz sürecindeki yaklaşımları bilmek isteyen herkes için pratik ve kullanışlı bir kaynak olmuş. Tebrikler ve paylaşımınız için teşekkürler.
(reviewed the day of purchase)
Göksenin Kurtar reviewed on on Sep. 6, 2017

İş analistlerinin el kitabı olabilecek, hap gibi bir kitap. Kadir Bey lafı uzatmadan neyi ne zaman hangi araçla nasıl yaparız sorularına net bir cevap veriyor. Analiz konusunda ilerlemek isteyenler mutlaka okumalı.
(reviewed the day of purchase)
Ozer Usak reviewed on on Sep. 5, 2017

Kadir Bey, iş analizi ve proje yönetimi konusunda Türkiye'de en başarılı profesyonellerden biri. Kitap IT sektöründe çalışanlar için çok faydalı olacaktır.
(reviewed the day of purchase)
Hakan Camoglu reviewed on on Aug. 28, 2017

Çok başarılı bir kitap. Tebrikler!
(reviewed the day of purchase)
necla reviewed on on Aug. 27, 2017

Tam aradığım kitap. Elinize sağlık.
(reviewed 2 days after purchase)
Kaan Akcan reviewed on on Aug. 26, 2017

Özellikle yazılım projelerinde analize yeni başlamış biri olarak yol gösterici bu soruların çok işime yarayacağını düşünüyorum. Teşekkürler
(reviewed the day of purchase)
Report this book