İyi Yazılım

Rated 4.67/5 based on 3 reviews
“Hem müşterinin hem yazılımcının hem de yazılımın hakkını vererek yazılım üretelim.”
Bu kitapta iyi bir yazılım üretmenin, iyi bir yazılmcı olmanın yollarını, yazılım sektörüyle, yazılım sektörü çalışanlarıyla ilgili yazılarımı sizler için derledim. More

Available ebook formats: epub mobi pdf lrf pdb txt html

First 20% Sample: epub mobi (Kindle) lrf more Online Reader
About Kadir Çamoğlu

Kadir Çamoğlu
PMP, CBAP, CSM, CSPO, ISTQB-FL, MCT, MCLC, MCPD, MCTS, MCSD

1974 İstanbul doğumludur. 1995 yılından bu yana çeşitli yazılım projelerinde görev almış, veritabanı, iş zekası ve yazılım geliştirme alanlarında eğitmenlik ve danışmanlık yapmıştır. Bir dönem kendi yazılım firmasını kuran yazar, 3 yıl kadar da bir vakıf üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışmıştır. Halen sektörün önden gelen bilişim firmalarından birinde yönetici danışman olarak görev yapmaktadır.

Kariyerine yazılımcı olarak başlayan yazar, ilerleyen aşamalarda iş zekası, yapay zeka ve yazılım kalitesi alanlarında çalışmalar gerçekleştirmiştir. Yazar son dönemlerinde ağırlıklı olarak yazılım süreç yönetimi, çevik süreçler, kullanıcı deneyim tasarımı, proje yönetimi, iş analizi, yazılım kalitesi başlıklarına odaklanmıştır.

Yazılım alanında 10 kadar basılı kitabı bulunan yazar ayrıca linked-in, chip.com.tr gibi paylaşım ortamlarında makaleler de yayınlamaktadır.

Microsoft tarafından 3 yıl üst üste En Değerli Profesyonel (MVP) unvanına layık görünen yazarın bir de New Horizons tarafından verilen “Worldwide Excellence in Training” ödülü bulunmaktadır.

Also by This Author

Reviews

Review by: mahmut kemal on Sep. 5, 2017 :
Yazılım ile ilgilenen herkese tavsiye ediyorum.Eseri tüm profesyonel yazılımcı, akademisyen ve konuyla ilgilenen "Bilgisayar/Yazılım Mühendisliği" öğrencilerinin okuması gereken bir kitap.Teorik bilginin dışında ,iş dünyasından da önemli tecrübelerin aktarılması başarılı bir yol haritası vermektedir.
Bu kadar övgüyle bahsettim peki neden 4 yıldız verdim?
Bunu kitabı okuduğunuzda anlayacaksınız.Kitabı okuduktan sonra ben anlamadım diyorsanız ya bir daha okuyun yada başka meslek seçin.
Bu meslekle uğraşan herkese
(83 69 76 65 109)
M.Kemal SAĞIR
(reviewed the day of purchase)
Review by: Hakan Camoglu on Sep. 5, 2017 :
Her yazılımcının mutlaka okuması gereken bir kitap.
(reviewed the day of purchase)
Review by: Kaan Akcan on Sep. 4, 2017 :
Elinize sağlık.
(reviewed the day of purchase)
Report this book