Kırık Rapsodi

Kırık Rapsodi, 20. yüzyılın başından günümüze uzanan dönemde Macaristan-Türkiye-Fransa ekseninde bir ailenin dört kuşağına yayılan bir destanın ilk kitabı.
Rapsodinin ilk bölümü bir yaz gününün rehavetiyle başlar. Dudaklarında sorumsuz bir gülümseme, kalbinde genç bir heyecan, içinde tatlı bir yaşama sevinciyle dinlersin. Sonra ruhunu melankolik bir umutsuzluk sarar. Durgunlaşır, içine kapanırsın. More
Download: epub mobi (Kindle) pdf more Online Reader
About Neslihan Stamboli

Neslihan Stamboli is Turkish and Hungarian by birth, Italian by heart and English by formation. Her love of letters was not love at first sight. It took her a degree in finance, a brief career in banking, another degree in French Literature from the University of London and an attempt to study psychology, together with years of translation (and with three marriages and a daughter into the bargain) before she wrote her first book.
"White", portraying a contemporary psychological approach to Samkhya philosophy, was published in Turkish in 2007. "Rüya", an epic novel, followed suit, first in Turkish in two volumes (2011, 2013), then in English in three volumes: "Broken Rhapsody", "A Retake on War" and "Csardas". She was a Faulkner-Wisdom finalist in 2017 for her last book, "A Twist in the Tail".

Neslihan Stamboli, Robert Kolej’den mezun olduktan sonra İngiltere’de İdari Bilimler eğitimi aldı. İstanbul’da finans sektöründe başladığı kariyerini bırakarak Londra’ya geri döndü ve Londra Üniversitesi Fransız Dili ve Edebiyatı Bölümü’nü bitirdi. Aynı üniversitede Psikoloji ve Organizasyonel Davranışlar dalında yüksek lisans eğitimine başladı. Samkiya felsefesinin insan ve toplum psikolojisine yönelik bazı görüşlerine çağdaş bir yorum getiren denemelerden oluşan "Beyaz" adlı kitabı 2007 yılında yayımlandı. Ardından "Kırık Rapsodi" ve "Rüya" adlı iki kitaptan oluşan destansı romanı okuyucuyla buluştu. Aynı roman, yazarın İngilizce çevirisiyle 2015 yılında üç cilt olarak ("Broken Rhapsody", "A Retake on War" ve "Csardas") Amerika’da yayımlandı. Kitaplarını hem Türkçe hem İngilizce yazan Stamboli, son romanı "Alt Üst" ("A Twist in the Tail") ile 2017 yılında Faulkner-Wisdom yarışmasında finalist oldu.

Also by This Author

Reviews

This book has not yet been reviewed.
Report this book