Reakci, jíž se mi dostalo, jsem nečekal.

Kamarádi mi neustále dokola omílají, že takový vztah se už nedá zachránit. Psycholog byl střízlivějšího názoru. Pravil, že vztah je ve vážné krizi a je třeba maximálně zvážit efektivitu jeho dalšího setrvání. Setrvala u něj jen moje pětistovka.

Jsem pro lobotomii a pokus. Zítra někde opatřím milenku a uvidím, kdo s koho, říkal jsem si… Jenže jak sehnat milenku?

Přes noc ze mě původní nadšení pro shánění milenky vyprchalo. Během bezesné noci na lůžku vedle manželky, která se ihned otočila na bok a při pokusu o pohlazení zašeptala jen to své dobrou noc, aby mi dala najevo, že z milostných hrátek nebude nic, jsem formuloval dva problémy: Shánět milenku je maximálně trapné při mojí stydlivé povaze. Holt jsem to se ženami zřejmě nikdy neuměl. Co tedy s tím – kde ji sehnat? A za druhé: Co s milenkou, když ji seženu? Skončit s holkou v posteli jen proto, aby manželka žárlila, je na všechny strany nechutné, nehledě na to, že jsem dospěl k závěru, že se nedokážu vyspat s holkou, ke které nic necítím.

Postulování výše uvedených problémů mi ale pomohlo. Ostatně mojí prací je problémy definovat, roztřídit a vyřešit – proč se tedy nepoučit ze šéfování firmy a přejít k šéfování vlastního života? NewAge-like příručky by ze mě měly radost.

Rozhodl jsem se oba problémy svěřit do rukou povolaných spolupracovníků a na obědě jsem opatrně naťukával proslulého holkaře Péťu. Když asi deset minut nemohl pochopit moje nenápadné sondy, protože u mě na takové náznaky, jako kde sehnat babu, nebyl vůbec zvyklý, vybalil jsem to na něj natvrdo. Málem se zadusil pizza chlebem, vysrknul mi mattonku, a když se přestal dávit, ještě jednou se přeptal tak, aby ho nikdo v restauraci nemohl přeslechnout. Aspoň mi to tak přišlo, když jsem se hanbou propadal.

Previous Page Next Page Page 3 of 140