Agnieszka Żak

Biography

Agnieszka Żak – autorka opowiadań fantastycznych, self-publisherka. Rocznik ’88. Ukończyła bibliotekoznawstwo, trochę pracowała w trzecim sektorze. Kocha wąchać książki i czytać e-booki. Fanka fantastyki, skandynawskich kryminałów i wydawnictwa Karakter. Latem uprawia na balkonie pomidory, zimą robi na drutach, cały rok tańczy zumbę.

Wydała e-booka z opowiadaniami fantastycznymi „Karaluch w uchu". W 2014 i 2015 szczęśliwie ukończyła NaNoWriMo, teraz próbuje poprawić swoją pierwszą napisaną w całości powieść (nieukończonych ma po sufit).

-------

Self-publisher and blogger from Poland, writes short stories in polish.

Smashwords Interview

What's the story behind your latest book?
Chciałam napisać coś lekkiego i przyjemnego, coś z dreszczykiem. Ot tak, żeby czytelnik miał miłą rozrywkę. Chciałam też, by był to szereg opowiadań, które łączy motyw czegoś nadprzyrodzonego, groźnego. Czegoś, co jest tuż obok nas, ale to ignorujemy, udajemy, że wszystko jest w porządku. Część akcji umieściłam w miastach, bo chciałam pokazać, że elektryczność, nowoczesność i tak dalej wcale nie odpędziła demonów i potworów. Dwa opowiadanie utrzymane są w klimatach postapokaliptycznych.

Nie wiem, czy osiągnęłam swój cel. Nie wiem, czy moje opowiadania nie są w ostateczności za mało straszne, a zbyt ciężkie. Ale mam nadzieję, że zapewnią czytelnikom rozrywkę.
Do you remember the first story you ever wrote?
Czy pamiętasz pierwszą napisaną przez siebie historię?

Hm, nie pamiętam dokładnie, która była pierwsza, ale do dziś trzymam zeszyty pełne tekstów z gimnazjum. Czasem do nich wracam, żeby się pośmiać. Szczerze mówiąc, większości nigdy nie ukończyłam. Ale wiadomo, jak to jest - każdy z nas zaczynał od trylogii. Tylko nieliczni ją skończyli ;) Raz też wygrałam gimnazjalny konkurs na opowiadanie - było wydrukowane w szkolnej gazetce. Niestety nigdzie go chyba nie mam (albo może to i dobrze).

Dawno, dawno temu napisałam opowiadanie, w którym poplątałam się w opisie i wynikało z niego, że bohaterka założyła majtki na spodnie. Mój mąż nie pamięta o czym to opowiadanie było, co się w nim działo, kim były postaci. Ale ten jeden błąd sprzed 10 lat mi wypomina. I dlatego, drogie dzieci, redakcja jest bardzo ważna.
Read more of this interview.

Where to find Agnieszka Żak online


Books

My rotten Valentine
Price: Free! Words: 6,110. Language: Polish. Published: September 9, 2014. Categories: Fiction » Fantasy » Short stories
Wirus zamienia ludzi w zombie. Laura i Marek barykadują się w piwnicy swojego domu, licząc, że uda im się przetrwać Apokalipsę. Tylko że jedno z nich już jest zarażone… To trochę studium szaleństwa, trochę opowieść o miłości i poświęceniu, a to wszystko w stylistyce świata opanowanego przez zombie. Mieszanka gatunkowa, wciągająca i trzymająca w napięciu!
Karaluch w uchu
Price: Free! Words: 52,040. Language: Polish. Published: August 27, 2014. Categories: Fiction » Fantasy » Short stories, Fiction » Horror » General
"Karaluch w uchu" to zbiór sześciu opowiadań fantastycznych, w których bohaterowie zmierzyć się muszą z demonami, potworami i jedną dziewczynką o oczach tak intensywnie brązowych i ciepłych, że aż wydają się czerwone. Przede wszystkim jednak - muszą zwalczyć własne lęki. To zbiór opowiadań o tym, co niezwykłe i groźne, ukryte tuż pod twoim nosem. Strać czujność choć na chwilę, a cię dopadnie.

Agnieszka Żak's tag cloud

demons    fantasy    horror    monsters    polish    polski    postapocaliptic    short stories    urban fantasy    witches    zombie