Ceyda-Emrah Altuntecim

Biography

Ceyda Altuntecim - Marmara Üniversitesi İktisat Bölümü’nü bitirdikten sonra aynı üniversitede Uluslararası Kalite Yönetimi Yüksek Lisans Programı’nı tamamlamıştır. Altuntecim, sektöründe lider konumunda olan firmalarda görev almıştır. Uluslararası bir kalite belgelendirme şirketinde gözetim koordinatörü olarak çalıştıktan sonra çeşitli firmalarda yönetici olarak görev almıştır. Profesyonel iş hayatına devam ederken çok sayıda meslekî ve kişisel gelişim eğitimlerine katılmış ve katkıda bulunmuştur. Danışmanlık ve eğitmenlik görevi çeşitli firmalar bünyesinde devam etmektedir. Türkiye’deki iş hayatına yeni ve taze bir hava getirmeyi kendine vizyon edinmiş bir kalite ve insan kaynakları uzmanı olarak, çeşitli kurum ve üniversitelerde gençlerin kariyer hayatına kalıcı değerler katacak seminerler vermektedir. Kişi ve kurumlara eğitmenlik, danışmanlık ve yaşam koçluğu yapmaktadır. Ceyda Altuntecim’in verdiği eğitimlerden başlıcaları; Kurumsallaşma Rehberi Sertifika Programı, Kariyer Planlama, Yetenek Yönetimi, Doğal Afetlerden Korunma, Etkili İletişim, Takım Ruhu, Motivasyon vb... Eş yazarı olduğu “Kurumsallaşma Rehberi” isimli kitap çalışması yayın aşamasındadır. Gönüllü Arama Kurtarmacı olan Altuntecim, ud derslerine katılmaktadır. Seyahat etmeyi, farklı kültürleri, coğrafyaları tanımayı ve gönüllü insani yardım çalışmalarında bulunmayı bir yaşam şekli olarak gören Ceyda Altuntecim 2008 yılında Afrika’nın iç bölgelerinde Türkiye adına görev yapan beş bayan gönüllüden biri olmuştur.

Emrah Altuntecim - 1978’de İstanbul’da doğdu. İSTEK Vakfı Özel Acıbadem Lisesi’ni bitirdikten sonra İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. 2004 yılında yüksek lisans çalışmasını Kocaeli Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İletişim Bilimleri Bölümü’nde gerçekleştirdi. Vatani görevini Hakkâri Dağ Komando Tugayı’nda tamamlayan Altuntecim, üniversite yıllarından itibaren sektöründe zirvede olan markalaşmış şirketlerin reklâm, kurumsal iletişim, eğitim, pazarlama ve satış departmanlarında yer aldı. Batı Afrika ve İtalya, Avusturya, Almanya ve Danimarka’ya kültürel keşifler için giden Altuntecim, Boğaziçi Üniversitesi Mağara Araştırma Kulübü (BÜMAK) ile mağara ekspedisyonlarında ve keşiflerde bulunmuştur. İstanbul Üniversitesi Atletizm Takımında yer alan Altuntecim, 1999 Marmara Depremi’nden sonra arama kurtarma eğitim ve tatbikatlarına katılmış, 2003 yılında İran’da meydana gelen Bam depreminde bölgede çalışan dünyadaki ilk arama kurtarmacılardan biri olarak görev yapmıştır. Bunu ulusal ve uluslararası birçok arama ve kurtarma operasyonu takip etmiştir. Altuntecim, yönetim danışmanlığı, satış ve pazarlama becerileri, kişisel gelişim, kariyer koçluğu, kurumsal sosyal sorumluluk, kriz yönetimi ve iletişim gibi konularda dergilerde makaleleri yayımlanmış, üniversite ve kurumlarda konferanslar vermiş, çeşitli radyo ve televizyon programlarına konuşmacı olarak katılmıştır. Altuntecim, “Kendini Arama Kurtarma” adlı kitabın yazarıdır. A.B.D.’de kişisel gelişim konularında hakkında seminerler vermiştir. “Kendini Arama Kurtarma” 2010 yılında İngilizce olarak da yayımlanmıştır. TRT Radyo 1’de düzenli olarak liderlik, motivasyon, takım çalışmaları gibi konularda konuk olan Altuntecim, eşi Ceyda Altuntecim ile beraber 2008 Yılında Afrika’da gönüllü olarak insani yardım çalışmalarına katılmıştır. Şu anda Türkiye’nin en saygın şirketlerinden birinde eğitim müdürü olarak görev yapmaktadır.

Books

Aşk Yolunda Adım Adım
Price: $6.99 USD. Words: 65,770. Language: Turkish. Published: February 15, 2011 by Timas Yayin Grubu. Categories: Nonfiction » Travel » By region, Fiction » Romance » General
İstanbul dan Konya'ya, Hz. Mevlana’ya 49 gün süren yürüyerek yolculuğun öyküsü. Adeta açık havada halvet gibi geçen 49 günlük yolculuk esnasında yaşanan enteresan olaylar, onlara yardım edenler, görülen hikmetler... Ve daha fazlası okuyanlara da ilham olacak nitelikte... İki küçük karınca ve onlara ekmek, su verenlerin hikâyesi: Aşk Yolunda Adım Adım.

Ceyda-Emrah Altuntecim's tag cloud

ak    altuntecim    ask    ceyda    din    emrah    kiisel    kisisel    konya    mesnevi    mevlana    muhammed    roman    timas    turkey    yolunda