Marek Borysewicz

Biography

Jestem polskim pisarzem i rzemieślnikiem artystą. Czegokolwiek się podejmuję, zawsze robię to z pasją. Urodziłem się w Polsce, tutaj mieszkam i tworzę. Powieść "Psychoobywatel" została wydana rok temu w formie audiobooka, od 13 grudnia jest dostępna jako ebook. W przygotowaniu mam dwie powieści, które również szczęśliwie powinny zostać udostępnione w formie elektronicznej.

Smashwords Interview

Jak wygląda twoje biurko?
To pytanie wywołało uśmiech na mojej twarzy. Moje biurko jest niemal żywym stworzeniem, choć zawalone jest martwą naturą. Oznacza to, że wciąż zmienia się jego topografia, sceneria przechodzi ewolucję, czasem nawet gwałtowną metamorfozę. Jednakże najczęściej wraca do pierwotnego zarysu. W chwili, gdy piszę te słowa, monitor w czarnej ramce stoi przede mną, drukarka w prawym rogu, w lewym skóropodobny organizer (są w nim nie tylko rachunki, ale również tabulatura do piosenki "Tuli Kokko", cienki pędzelek, struny do gitary klasycznej i nawet jakaś pocztówka z baziami namalowanymi na znaczku). Ponieważ wypełniałem formularze internetowe to mój lewy łokieć walczy o przestrzeń z na wpółotwartym segregatorem, który skomasował część historii mojego życia, zaś prawe oko zerka uporczywie w stronę kieliszka z czerwonym winem. Na klawiaturę i mysz nie pozostawiłem sobie zbyt wiele miejsca. Blat jest szklany. Zatem widzimy wszyscy, że z powierzchni biurka wyrastają wyżyny, góry i płaskowyże oraz jedna niedyskretna wieża - pełna burgundowego bordeaux. Ot i tyle.
Gdzie dorastałeś i jak wpłynęło to na twoją pracę pisarza?
Wyrosłem w stołecznym mieście, ale od 13 roku życia wychowywałem się już częściowo gdzie indziej. Wpłynęło to tak na moje pisanie, że zawsze poszukiwałem odskoczni w nierzeczywistość lub dobrze skrojoną fikcję. Nie cierpię Warszawy, a wracam tam regularnie i często dobrze się bawię. Ta pozorna sprzeczność jest według mnie normalna - jeśli "wychowywałeś się" z kimś lub czymś, to znasz również jego/tego najmroczniejsze strony. Warszawa ma ich szeroką paletę.
Read more of this interview.

Where to find Marek Borysewicz online


Books

Psychoobywatel
Price: $2.99 USD. Words: 112,320. Language: Polish. Published: December 12, 2014. Categories: Fiction » Thriller & suspense » Psychological thriller, Nonfiction » True Crime » Murder
(Polish edition - książka napisana w języku polskim) Thriller psychologiczny. Akcja osadzona we współczesnej Polsce. Bohaterowie z krwi i kości. Wciągająca zagadka z zaskakującym rozwiązaniem, pochłonie wielbicieli inteligentnej sensacji i wszelkich tropicieli literackich zbrodni.

Marek Borysewicz's tag cloud