Seyfullah Sacit

Biography

1991’in hazan mevsiminde zamanın kışa yüz sürmeye başladığı bir eylül günü Kahramanmaraş’ta dünyaya geldi.
İlkokulu köy okulunda ve orta öğretimini kasaba okulda tamamladı (2005). Kasabasından bir iki arkadaşı ile kazandığı sınavla Erdem Beyazıt Anadolu lisesini kazanarak eğitim almak için ilk gurbetine çıktı. Şairler kentinde bir şairin ismini verdiği okulu 2009 yılında bitirerek yine girdiği bir sınav sonucu “aşk”ın kenti olan Konya’ya gitti. Burada sosyoloji ve gazetecilik eğitimlerini başarılı bir şekilde bitirdi ve akademisyen olma hayalini 2013 yılında mezun olmasıyla gerçekleştirmek için çalışmalara başladı.
2014 yılının kış gününde ilk olarak Erzurum Teknik Üniversitesine atandı. 1 yıl çalıştıktan sonra ikinci görev yeri olan Hacettepe üniversitesine geçti. Master tezini burada yazdı. Yurt dışı mülakatlarında başarılı olunca görevinden istifa ederek Yıldız Teknik Üniversitesinde bir yıl hazırlık yaptıktan sonra yurt dışına çıkmak istedi. Lakin 15 Temmuz günü, aldığı vize hiçbir işe yaramadı.
Son üç yılı ise malum… Sürgün, acı ve zindan… Edebiyata yönelmesini sağlayan bu üç yıla bu noktada minnettar…

Where to find Seyfullah Sacit online

Twitter: @seyfullahsacit

Books

An'ın Asra Dönüştüğü Vakitler
Series: Şiir. Price: $4.44 USD. Words: 6,390. Language: Turkish. Published: March 13, 2020 by Crab Publishing. Categories: Poetry » Spiritual
Bu kitap, bir Anadolu evladının, arı misali hayatını birçok şehirde geçirdikten sonra yazdığı şiirlerden oluşuyor. Balda nasıl ki bütün çiçeklerden bir şeyler varsa bu kitapta da Anadolu’nun bir özetini görebilirsiniz.

Seyfullah Sacit's tag cloud

anadolu    dnya    gzya    iir    istanbul    mekan    zaman    zulm