Wlodzimierz Sochacki

Biography

Urodziłem się w roku 1953 w Warszawie. Studiowałem na Uniwersytecie Warszawskiem, uzyskując stopień doktora nauk politycznych.
Przez dwadzieścia lat pracowałem jako dziennikarz zajmujący się problematyką międzynarodową. Jako specjalny wysłannik "Gazety Wyborczej" obserwowałem rozpad Związku Sowieckiego, a następnie Jugosławii. Pracowałem także w redakcjach gazet "Nowy Świat" i "Życie Warszawy". Byłem korespondentem Telewizji Polskiej w Wilnie.
Przez dwadzieścia lat pracowałem jako nauczyciel w jednym z warszawskich liceów. Jestem autorem kilkuset artykułów prasowych i kilkunastu książek edukacyjnych poświęconych historii oraz wiedzy o społeczeństwie.

Where to find Wlodzimierz Sochacki online


Books

Średniowiecze. Kompendium wiedzy historycznej
Price: $2.99 USD. Words: 42,450. Language: Polish. Published: January 22, 2015. Categories: Nonfiction » History » Medieval
(5.00 from 1 review)
Dzieje Europy i Polski w średniowieczu. W książce omówiono początki państwa polskiego, okres rozbicia dzielnicowego i unię z Litwą. Scharakteryzowano także między innymi przebieg krucjat oraz wojny stuletniej.
Starożytność. Kompendium wiedzy historycznej
Price: $2.99 USD. Words: 42,090. Language: Polish. Published: January 22, 2015. Categories: Nonfiction » History » World
(5.00 from 2 reviews)
Dzieje Europy i świata w starożytności. W książce przedstawiono historię despotycznych monarchii Bliskiego i Dalekiego Wschodu, dzieje greckich miast-państw oraz historię imperium rzymskiego.

Wlodzimierz Sochacki's tag cloud

ancient    egypt    greece    historia    history    medieval    middle ages    rome   

Smashwords book reviews by Wlodzimierz Sochacki