Aydarbek Sarmanbet

Biography

1953 yılında Kırgızistan’ın Isık Göl Eyaletinin, Isık Göl ilçesine bağlı Karaoy köyünde doğdu. Birçok farklı işte çalıştıktan sonra 1986-1992 yılları arasında Kırgız Devlet Üniversitesini dışarıdan bitirerek, gazeteci oldu. Kamvolşik, Dıykanlar, Kırgız Ruhu, Zaman Kırgızistan, Dil ve Keneş gazetelerinde çalıştı. İlk eseri 1967 yılında Kırgızistan Piyoneri gazetesinde yayımlandı. Kırgızistan’da ve uluslararası yarışmalarda birçok ödül aldı. Eserleri Türkçe, Azerice, Türkmence, Uygurca, Kazakça, Gagavuzca, Rusça, Çince gibi dillere çevrilmiştir. Yazar ayrıca Türk, Kazak, Azeri, Gagavuz, Altay, Malkar ve Tatar edebiyatından eserleri Kırgızcaya kazandırmıştır.

Books

Mankafa
Price: $4.44 $1.11 USD. (75% off until July 31!) Words: 42,720. Language: Turkish. Published: November 14, 2021 by Crab Publishing. Categories: Fiction » Literature » Literary
Cep telefonu ve internetle aşırı derecede içli dışlı olan bir nesil var karşımızda. Öyle ki babasının ölümü bile onları internetten, cep telefonundan koparamamaktadır!

Aydarbek Sarmanbet's tag cloud

human    kirgizistan    life    literature    nature    story