Marta Juza Jakubowska

Publisher info

Marta Juza – Jakubowska urodziła się i wychowała w Polsce, na Sądecczyźnie. Wzrastała w atmosferze ludowych baśni oraz małego teatrzyku szkolnego prowadzonego przez jej mamę, poetkę i nauczycielkę, Zofię Juza z domu Słaby.
Ukończyła II Liceum Ogólnokształcące w Tarnowie, a następnie Uniwersytet Jagielloński w Krakowie.
W wolnych chwilach i dla rozrywki pisze romanse. „Pola zielone” i „Diamenty barona” spotkały się z gorącym przyjęciem przez czytelników, przynosząc im rozrywką, głębokie wzruszenie i wzbudzając refleksję.
Dla dzieci pisze: wiersze, bajki, powieści, legendy.Najbardziej znane jej utwory: „Warkocz królewny Wisły”, „Krakowianka o modrych oczach” „Królewski rzeźbiarz” , „Kalina córka czarownicy”. Obecnie w przygotowaniu znajdują się następujące utwory: wznowienie „Wawelskie Bliźniaczki” oraz nowa powieść: „Zosia, Muchomor i Srebrna Pajęczyna”.
Po raz pierwszy „Pola Zielone” dostepne w Internecie jako ebook.

Where to find Marta Juza Jakubowska online


Books

Zosia, Muchomor i Srebrna Pajęczyna
Price: $4.99 USD. Words: 21,980. Language: Polish. Published: July 19, 2012. Categories: Fiction » Children’s books » Fairy tales & fables, Fiction » Adventure » Action
Dlaczego Muchomor z prześlicznym, czerwonym w białe groszki płaszczykiem uparcie wędruje z Zosią, Pszczołą, Mrówką i Motylem? Przecież wszyscy uważają, że jest tylko przeszkodą w ich trudnej i dalekiej wędrówce. Przecież wszyscy mu dokuczają.
Pola Zielone
Price: $4.99 USD. Words: 67,330. Language: Polish. Published: December 12, 2009. Categories: Fiction » Romance » General
(5.00 from 1 review)
..Stali naprzeciw siebie, skryci od świata cieniem drzewa. Jego twarz wolno zbliżała się do jej twarzy. Wysoko - błękitne niebo przecięte kształtem ozłoconych liści. Tuż blisko - błękitne oczy Janusza. Kocham go. Pewna, że on wyczyta to z jej oczu, z paniką odwróciła się i pobiegła w kierunku polany..

Marta Juza Jakubowska's tag cloud