Ozan Yılmaz

Biography

Ozan YILMAZ 1990′da Üsküdar’da doğdu. Deniz astsubayı babasının görevleri gereği Tuzla ve Gölcük’te ikamet etti. Piri Reis Denizcilik Üniversitesi’ni kazandıktan sonra Gölcük’ten ayrılıp tekrar Tuzla’ya döndü.

Henüz daha 5. sınıfta öğrenim görürken hayal gücünü kullanmayı keşfederek çeşitli öyküler yazmaya başladı. Orta okula başladığında Robotlara Karşı adlı bir roman yazdı. Liseye başladığında ise bu romanı gözden geçirdi ve ismini Hedef: Klostro’nun Kalbi olarak değiştirerek tekrar yazdı. Daha sonra bu kitabın bir seri olması gerektiğine karar verdi ve Klostro’nun Kalbi kitabını temel alarak Hedef serisini yazmaya başladı. Asıl olarak, Hedef serisi Klostro’nun Kalbi’nin devamı gibi gözükse de hikaye tamamen baştan başlamaktadır, fakat yine de seri içerisinde Klostro’nun Kalbi’nde yaşanmış olaylara da göndermeler mevcuttur. Hedef serisinin ilk kitabı Biznas’ın Sırrı 2009′da ikinci kitabı Kayıp Soy 2011′de iki kitabın birleşik hali ise 2012′de tamamlandı.

Lise yıllarında tanıştığı Photoshop programıyla beraber illüstrasyon, logo tasarımı vb. sanatsal faliyetlerde de yeteneği olduğunu keşfetti.

Ozan Yılmaz şimdi serinin dördüncü kitabı Kara Deste, öykü dizisi Deniz Kartalı Destanı ve illüstrasyon üzerine çalışmalarına devam ediyor.

Smashwords Interview

What do your fans mean to you?
They are the reason to want to write more.
What are you working on next?
Currently I am working on the 4th book of the Animus (Hedef). And also planing to write a historical navy noval.
Read more of this interview.

Where to find Ozan Yılmaz online


Where to buy in print


Books

Hedef: Bizans'ın Sırrı
Series: Hedef Serisi, Book 1. Price: $1.00 USD. Words: 62,320. Language: Turkish. Published: March 10, 2014. Categories: Fiction » Science fiction » Adventure
Yıl 2048, kontrolden çıkmış robotların yarattığı sorunları atlatmış bir Türkiye. İnsanların teknolojiden korkmaya başladığı yıllar ve 6 yüzyıl geçmesine rağmen kayıp olan Bizans altınları…Emre ve Reha lise öğrencisi olan ikiz kardeştir. Yaz tatilinin ardından lise son sınıfa başlayacaklardır. Okulun açıldığı gün, müdür tarafından çağrılırlar ve birer mektup alırlar.

Ozan Yılmaz's tag cloud