Dr. Bekir Çınar

Biography

Yazarımız lisans eğitimini Ankara Üniversitesi, Siyasal Bilgiler Fakültesi, Kamu Yönetimi'nde; Yüksek Lisansını Gazi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü ve Wales Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü'nde tamamladı. Doktorasını Hull Üniversitesi'nde “Liberal Demokratik Ülkelerde Terörle Mücadele ve İstihbarat Servisleri” adlı teziyle aldı.
Başta Türkiye'de Polis Akademisi'nde olmak üzere, İngiltere, Polonya, Arnavutluk ve Türkiye’nin çeşitli üniversitelerinde akademisyen olarak çalışan Çınar; halen İngiltere'de akademik çalışmalarını sürdürmekte ve özel sektörde üst düzey danışmanlık yapmaktadır.

Books

Fethullah Gülen'in Siyasi Düşünceleri
Price: $4.43 USD. Words: 94,110. Language: Turkish. Published: September 10, 2023 by Crab Publishing. Categories: Essay » Political
Gülen'in yazdıkları, söyledikleri, erbabınca bazen de sahasında uzman olmayanlarca sürekli, yeniden yorumlanmakta, taraftarlarınca tartışılmakta ve hayata taşınmaktadır. Bu da zaman zaman, söylediklerine ve yazdıklarına, kendisinin bile düşünmediği anlamların yüklenmesine sebep olmaktadır.

Dr. Bekir Çınar's tag cloud