Hasan Yüksel

Biography

1965 yılında Şanlıurfa’nın Sancak köyünde doğdum. İlkokul ve liseyi Urfa’da bitirdim. Üniversitede biyoloji öğretmenliği okudum.
MEB’in her kademesinde öğretmenlik ve idarecilik yaptım. Pasifik ülkelerinde üç yıl idarecilik ve öğretmenlik yaptım.
Yüksek lisans ve doktora çalışmalarımla üniversitede öğretim görevlisi oldum ve idari kadroda yer aldım.
Evliyim, üç çocuğum var. Şu an Avrupa’da mülteciyim.
Yirmi beş yıl devlette ve özel okullardaki eğitimciliğim ve son on yıldaki üniversitedeki eğitimcilik hayatımdan sonra bir gün aniden ‘terörist’ ilan edildim. Tutuklandım. On sekiz ay cezaevinde kaldım. Bu da yetmedi ceza da aldım.
Bütün bunlara rağmen memleketime, yurduma, vatanıma kızmadım. Fakat suçsuz yere daha fazla ülkemde suçlu muamelesi görmek istemedim. Ve bir gün bir gemiye binip meçhule yol aldım.
Yine de bir gün ‘O GEMİ GELECEK’ ümidindeyim.

Where to find Hasan Yüksel online

Twitter: @hy652017

Books

Mülteci
Price: $4.44 USD. Words: 11,670. Language: Turkish. Published: January 25, 2023 by Crab Publishing. Categories: Nonfiction » Biography » Autobiographies & Memoirs
Bu kitapta başıma gelenleri-yaşadıklarımı anlatıyorum. Yüz binlerin yaşadıklarından farklı olmayan hadiseleri anlatmakta maksadım kayda geçirmek ve tarihe not düşmektir.
O Gemi Gelecek
Price: $4.44 USD. Words: 65,640. Language: Turkish. Published: October 12, 2020 by Crab Publishing. Categories: Nonfiction » Biography » Autobiographies & Memoirs
Birileri bu dramın şiirini yazmalı ve portresini ressamlar yapmalıydı. Yazmalı ki artık insanlık uyansın.. aynı şeyler tekrar edilmesin.

Hasan Yüksel's tag cloud

adalet    asylum    erbil    germany    hapishane    immigration    refugee    travel    turkey