Joanna Krystyna Radosz

Biography

Joanna Krystyna Radosz (ur. 5 lipca 1992 we Wrocławiu) - torunianka sercem i rozumem, pisarka, dziennikarka, okazjonalnie redaktorka i tłumaczka. Studiuje rusycystykę na UMK w Toruniu, ale jej zainteresowania wykraczają daleko poza Rosję. Miłośniczka języków obcych, kryminałów, żużla i sportów zimowych. Nagradzana w konkursach literackich: Wiatrak w kategorii prozy (opowiadanie "Konie narowiste", 2010), III miejsce w I edycji konkursu Littera Scripta ("Bogowie nie umierają", 2011), finalistka IV edycji Horyzontów Wyobraźni ("Wojna 2.0", 2012). W 2014 r. w antologii "Marzenia" (wyd. The Cold Desire) ukaże opowiadanie "Finnished" (jego akcja rozgrywa się w tym samym uniwersum co "Wróg po fachu").

Where to find Joanna Krystyna Radosz online


Books

Wrog po fachu (Polish - po polsku)
Price: $2.49 USD. Words: 116,700. Language: Polish. Published: November 26, 2013. Categories: Fiction » Young adult or teen » Mystery & Detective
Jeden oczerniający reportaż jest w stanie wywrócić życie do góry nogami. Tym bardziej, że następuje po nim seria przykrych wydarzeń, w wyniku których toruński klub żużlowy staje na krawędzi upadku. Grupka kibiców jest gotowa zrobić wszystko, byle tylko uratować ukochaną drużynę. Wśród nich jest główna bohaterka opowieści - Lilianna Lunde, nastolatka z nazbyt rozwiniętym poczuciem sprawiedliwości.

Joanna Krystyna Radosz's tag cloud

speedway    torun    young adult    zuzel