Bartosz Krapiński

Biography

Doktorant Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego. Jego zainteresowania naukowe obejmują zarówno zagadnienia związane z rynkiem sztuki, kulturą, sektorami kreatywnymi jak i specjalizacjami technologicznymi regionów i energetyką rozproszoną. Od 2010 roku związany jest z Instytutem Badań nad Gospodarką Rynkową, jako członek zespołu w obszarze badawczym "Przedsiębiorstwa i Innowacje". W 2010 roku założył działalność gospodarczą pn. IOCCA Polska funkcjonującą na rynku wyrobów jubilerskich. W latach 2011-2012 zasiadał w Radzie Nadzorczej w spółce Weedo S.A.

Books

Obrót Dziełami Sztuki w Państwach Unii Europejskiej i w Krajach Trzecich Jako Forma Inwestycji i Tezauryzacji Pieniądza
Price: Free! Words: 18,680. Language: Polish. Published: January 6, 2013. Categories: Nonfiction » Business & Economics » Economics, Nonfiction » Art, Architecture, Photography » Fine art
Publikacja naukowa opisująca ekonomiczne aspekty rynku sztuki m.in. znaczenie sztuki dla gospodarki , ryzyko związane z zakupem dzieł oraz charakterystykę segmentów rynku. Głównym celem pracy jest wskazanie czynników kształtujących ceny dzieł. Istotna część książki poświęcona jest aktorom biorącym udział w obrocie dziełami sztuki.