Lech Foremski

Biography

Lech Foremski - białostoczanin - od roku 1982 mieszkający w USA.
Twórca polonijnej audycji "Quo Vadis" nadawanej od 1986 do 1995 przez radiostację WCCD1000 w Cleveland. Autor słuchowisk radiowych: "Stary", "Biskup Strosmayer", "Prezent Wigilijny", "Boże Pocieszenie", "Nie ja Panie", oraz scenariusza do filmu: "Drugie Przykazanie". Współautor reportaży radiowych, tłumacz i lektor filmu amerykańskiego "Katolicyzm Kryzys Wiary". Autor artykułów i esejów, obecnie współpracuje z miesięcznikiem polonijnym "Forum".
Od roku 2014 na emeryturze, realizuje marzenia - pisząc, malując i rzeźbiąc.

Smashwords Interview

Na jakim czytniku najbardziej lubisz czytać e-booki?
Moim ulubionym jest iPhone, ale korzystam także z Nook'a.
Gdzie się wychowywałeś, i jaki to miało wpływ na twoją twórczość literacką?
Wychowywałem się w specyficznej miejskiej kulturze Podlasia. Mama pracowała w teatralnej charakteryzatorni, a także od czasu do czasu, grywała na scenie pomniejsze role teatralne. W moim domu od najmłodszych lat miałem kontakt z ludźmi niezwykle barwnymi, inspirującymi, mówiącymi o literaturze i poezji, a więc miałem szczęście wcześnie zarazić się wirusem sztuki.
Read more of this interview.

Where to find Lech Foremski online

Facebook: Facebook profile

Books

Wyspa w kałuży
Price: $8.99 USD. Words: 65,380. Language: Polish. Published: December 14, 2017. Categories: Fiction » Literature » Literary
"Wyspa w kałuży" to piękna opowieść, jest tu wszystko: młodość w komunizmie, pierwsze przyjaźnie, fascynacje, wzorce, zauroczenie, miłość. Przez całość przebija pozytywny wydźwięk, pomimo wszystkich złych wydawałoby się sytuacji. Na takich książkach powstawały scenariusze niezapomnianych filmów jak: „The Ordinary People”, „Buszujący w zbożu”, czy inne.” Anka Zając
Bękart
Price: $1.99 USD. Words: 14,130. Language: Polish. Published: November 20, 2015. Categories: Fiction » Biographical
„Bękart“, to zbiór 5 opowiadań: Bękart, Szczęście, Grzybobranie, Huśtawka, Muzeum teraźniejszości. Są to historie w których czytelnik pozna tragedię odrzucenia, niewinną dziecięcą pierwszą miłość, ludzi, których ominęło szczęście, oraz psychologiczny dramat emigranta rozerwanego wewnętrznie pomiędzy dwiema ojczyznami.

Lech Foremski's tag cloud