Filip Dąb-Mirowski

Biography

Piszę od szesnastego roku życia. Mój pierwszy artykuł ukazał się w 1997 roku, w miesięczniku komputerowym „Magazyn Amiga” wydawnictwa Lupus. Tematem publikacji były komputerowe gry wieloosobowe, wtedy zupełnie niszowa gałąź rozrywki. Także w tym okresie powstaje moje pierwsze opowiadanie.

Po kilku latach pracy redakcyjnej dostaję się na studia prawnicze, a moja działalność odtąd skupia się na prowadzeniu własnej firmy. Tylko okazjonalnie publikuję w „Czasie Warszawskim”, magazynie „eXec” oraz różnych portalach internetowych. Próbuję sił w poezji, piszę treatment scenariusza serialu telewizyjnego. Jednak nie odnoszę sukcesów.

Do regularnego pisania powracam w 2011 roku. Wykorzystując rosnącą falę zainteresowania ebookami, publikuję swoje pierwsze opowiadanie „Post Mortem – czyli w związku ze zgonem” (science-fiction). W dodatku odpłatnie. Pozytywny odbiór i liczba sprzedanych egzemplarzy, zachęcają mnie do dalszego twórczego rozwoju.

Pracuję jako copywriter w agencji reklamowej, tworzę reklamy radiowe, prasowe, social media. Regularnie publikuję w portalach Grupy Onet. Szukam swojego miejsca i ostatecznie wiążę się z TwojePC.pl. Przez cały czas staram się rozwijać warsztat, próbując sił w różnych gatunkach. Kolejno wydaję: „Wilczy skowyt” (satyra wiedźmińska – nagroda portalu Fantastyka.pl, 2011/2012), „Ja, powstaniec” opowiadanie grozy w realiach powstania warszawskiego (2014) i „O nieskorym kochaniu” (romans, 2016).

Prowadzę swojego bloga, na którym niejako w oderwaniu od pisania na zlecenie i odpłatnego, publikuję artykuły z szerokiego zakresu: recenzje teatralne i filmowe, opracowania historyczne i polityczne, światopoglądowe. Teksty o terroryzmie i geopolityce czyta kilkanaście tysięcy osób, pozytywnie wypowiadają się o nich dziennikarze i eksperci. To skłania mnie do przygotowania całościowego opracowania tematu zmian w światowym porządku. Tak powstaje największa i najpoważniejsza do tej pory publikacja – „Globalna gra” (literatura faktu, 2017).

Interesuję się historią, polityką, wojskowością, podróżami i gotowaniem.

Where to find Filip Dąb-Mirowski online


Where to buy in print


Books

Globalna gra (polish version)
Price: $4.00 USD. Words: 36,000. Language: Polish. Published: March 15, 2017. Categories: Nonfiction » Politics and Current Affairs » World politics, Nonfiction » Politics and Current Affairs » Terrorism
Otaczający nas świat stał się niebezpiecznym miejscem. Zagrożenie terrorystyczne, eskalacja istniejących i rozpoczęcie nowych konfliktów zbrojnych, tarcia wewnątrz Unii Europejskiej i NATO, radykalizacja społeczeństw i widmo recesji gospodarczej. Jak się w tym wszystkim odnaleźć? W co wierzyć? Co jest realnym problemem, a co tylko medialną sensacją? I czy faktycznie Europa stoi nad przepaścią?
O nieskorym kochaniu (polish po polsku)
Price: $0.99 USD. Words: 9,770. Language: Polish. Published: October 7, 2016. Categories: Fiction » Romance » Short stories
Przedstawiam Państwu nowelę miłosną, o tym jak przewrotna bywa miłość i jak próżne są czasem jej oblicza wśród kolorowego zgiełku wielkiego miasta. Chociaż, kto spodziewa się banalnego romansu, ten srodze się zawiedzie. O miłości nie można mówić inaczej, niż z humorem i swadą, a jeśli humor, to najlepiej czarny.
Ja, powstaniec. (Polish po polsku)
Price: $0.99 USD. Words: 11,770. Language: Polish. Published: December 14, 2014. Categories: Fiction » Fantasy » Short stories
Warszawa, koniec lata 1944 roku. Upadające powstanie. Na powierzchni, szaleją płomienie i spadają bomby, dlatego tylko zimny chłód kanałów daje jakiekolwiek szanse na przetrwanie. Władek, dowódca bezimiennego oddziału, za wszelką cenę stara się przeprowadzić swoich ludzi w bezpieczne okolice wolnego Śródmieścia. Jednak wróg, to nie tylko karabiny w górze, to też demony wewnątrz. Miasto ich osądzi.
Post Mortem - czyli w związku ze zgonem (Polish po polsku)
Price: $0.99 USD. Words: 19,150. Language: Polish. Published: November 23, 2011. Categories: Fiction » Science fiction » General
"Post Mortem - czyli w związku ze zgonem" to szalona wycieczka w świat niedalekiej przyszłości, gdzie życiem ludzi rządzi przeznaczenie. Cały system państwowy i zasady społeczne opierają się na wróżbiarstwie, kartach Tarota, chiromancji i zasadach Feng Shui. W tym przesyconym ezoteryką świecie, żyje Katias Raventry. Tzn. będzie żyć jeszcze tylko kilka godzin, właśnie zbliża się termin jego zgonu.

Filip Dąb-Mirowski's tag cloud

1944    dabmirowski    dramat    fantastyka    fantasy    geopolityka    imigranci    isis    islam    milosc    noir    novel    nowela    obyczajowa    paranormal    po polsku    polish    polish version    polityka    powstanie    psychologia    radykalizm    romans    science fiction    scifi    syria    terroryzm    uprising    warsaw    warszawa    wojna