Mehmet Mercan

Biography

1981 yılında Muğla ilinde dünyaya geldi. İlköğretim, ortaöğretim ve Lise eğitimlerini burada tamamladı. Trakya Üniversitesi, Fen Fakültesi Matematik bölümünü bitirdi. Devlet kurumlarında bir süre öğretmenlik yaptıktan sonra kadro sınavında başarı göstererek Adnan Menderes Üniversitesi’ne geçiş yaptı.
Yüksek Lisans eğitiminin ardından, ekonomi alanında doktorasını yaptı. Ulusal ve uluslararası düzeyde akademik çalışmalar yaptı ve kongrelere katıldı. Birçok akademik derginin yayın kurulu ve hakem heyetinde görev yaptı. Çalışmaları neticesinde 2015 yılında Doçent unvanı aldı. Çalışmaları 2500’den fazla atıf aldı. Çalıştığı ilde “Yılın Bilim İnsanı” seçildi. Uluslararası indeksli (SSCI) dergide yaptığı çalışma 2022 yılında akademik derginin “en fazla atıf alan çalışma” ödülü aldı. Yazar 2015 yılında görevinden KHK ile ihraç edildi. Çalışmalarını serbest araştırmacı olarak sürdürmektedir.

Books

Kur'an-ı Kerim Kavram Haritası
Price: $4.56 USD. Words: 90,290. Language: Turkish. Published: December 5, 2023 by Crab Publishing. Categories: Nonfiction » Religion & Spirituality » Islam / Koran & Sacred Writings
Anlayarak okuyan insanlar Kur’an’ı gereği gibi anlayabilirler.

Mehmet Mercan's tag cloud

allah    islam    koran    koran science    kuran