Metin Yazar

Biography

1976 yılında Van’da doğdu. Çiftçi bir babanın 12 çocuğunun en büyüğüdür. Çocukluğu ve gençliği köyde geçti. İlk, orta ve liseyi Van’da okudu. Maddi durum nedeniyle liseden sonra üniversiteye gidemedi. Özel sektörde çalıştı, devlet memurluğu yaptı. Memurluğu sırasında İktisat Fakültesi ve Adalet Yüksek Okulunu bitirdi.
1997 yılından başlayarak yerel gazeteler ve edebiyat dergilerine makaleler, denemeler yazdı. İki şiir kitabı yayımladı. Bir yıl boyunca yerel bir televizyonda yapımcılığını kendi yaptığı bir program sundu. 17-25 Aralık ve sonrasını anlattığı bir kitap çalışması, 15 Temmuz’dan sonra polis tarafından el konulan bilgisayarında yok edildi. Tutuklandı ve 7 yıl 6 ay hapse mahkûm oldu. Hapiste 19 roman, 2 günce, 4 şiir kitabı yazdı.
Yazarımız evli üç çocuk babasıdır.

Books

Hicran
Price: $4.44 USD. Words: 63,080. Language: Turkish. Published: December 22, 2022 by Crab Publishing. Categories: Nonfiction » Biography » Personal memoir
Bu hikâyede anlatılan hadiseler fazla değil belki noksandır. Hasret’le Fuat’ın gönül yarası gerçektir; Sanmayın ki yalandır.
Alnı Secdeli Allahsız
Price: $3.33 USD. Words: 9,900. Language: Turkish. Published: April 7, 2022 by Crab Publishing. Categories: Fiction » Romance » Short stories
Bu kadar kötü birinin aynı zamanda namazdan söz etmesine şaşırmış değildim. Adliyede, maliyede, poliste, askerde, fabrika tezgahlarında, cami kürsülerinde, üniversite sıralarında, çarşı pazarda… Her yerde vardı bunlardan. Tarihin çok az evresinde bu kadar yoğunlukta bulunmuştur sanıyorum bu tipler. Din madrabazlarının mantar gibi her yerde bittiği yaban bir devirden geçiyorduk.

Metin Yazar's tag cloud

allah    businesman    love    mahkeme    namaz    polis    savci    van