Özgür Eğilmez

Biography

Gençliğinin 4 yılını polis kolejinde 4 yılını polis akademisinde demir dolaplar arasında yaşamış, uzun yıllar bu ülkeye gece gündüz hizmet etmiş, hiç ummadığı bir zamanda yeniden demir dolaplarla karşılaşmış bir 'eski' emniyet müdürü.
Hukuk, demokrasi ve insan haklarına sahip çıkmış ve inanmış bir emniyet mensubu olarak bu değerleri içselleştirmiş bir teşkilatı yeniden hayata geçirmek için görev alacağı günleri bekliyor.

Where to find Özgür Eğilmez online

Books

Savrulmanın Böylesi
Price: $4.44 $1.11 USD. (75% off until July 31!) Words: 19,840. Language: Turkish. Published: August 8, 2020 by Crab Publishing. Categories: Essay » Sociology
Şeyh Sadi Şirazî “Yolunu şaşırmış kimseye iyi gidiyorsun demek büyük zulümdür. Kendisine ayıbı söylenilmeyen kimse cahillikle ayıbını hüner sayar.
Demir Bir Dolaba Sığan Hayatlar
Price: $4.44 $1.11 USD. (75% off until July 31!) Words: 33,420. Language: Turkish. Published: June 20, 2020 by Crab Publishing. Categories: Nonfiction » Politics & Current Affairs » Biography
Bu kitap belki binlerce farklı mekânlarda yaşanmış binlerce hikâyeden çok farklı değil. Aynı duygu, aynı güzellikler, aynı kardeşlik ortamının yaşandığı binlerce koğuştan sadece biridir 9. koğuş. Dolayısıyla bu kitap, bu dönemde cezaevinde kalanların genel bir hikâyesidir. İyi ile kötünün, zalimin ile mazlumun, Habil ve Kabil’den beri bitmeyen mücadelesinin hikâyesidir bu kitap.

Özgür Eğilmez's tag cloud

cezaevi    hapishane    islam    medresei yusufiye    polis