Talha Erçevikbaş

Biography

1987 yılında, Isparta’da doğan yazar; ilk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladı. Üniversite eğitimini Moğolistan Dil Enstitüsü, Rus ve Moğol Dili Edebiyatı Bölümü 2007 yılında tamamladı. Daha sonra Nkumba Üniversitesi, İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden 2009 yılında mezun oldu.
İstanbul'da; Avrupa, Afrika ve Pasifik (Uzak Doğu) İhracat Bölge Müdürlükleri yaptı. Uluslararası Dış Ticaret üzerine eğitimler alarak, alanında birçok özel ve devlet projelerinde yer aldı. 70’in üzerinde farklı ülke ve kültürü görme imkanı yakalayan yazar, 2019 yılında Avustralya'ya yerleşti. Hali hazırda Avustralya'nın New South Wales eyaletinin Ulaştırma Bakanlığı bünyesinde, Devlet Demir Yollarında görev yapmaktadır.
Lise yıllarında yazmaya başlayan yazarın; çeşitli edebiyat, kültür ve sanat dergilerinde; şiir, makale, röportaj, hatıra ve gezi yazıları yayımlanmıştır.

Books

Yarımkan
Price: $4.44 USD. Words: 14,850. Language: Turkish. Published: June 29, 2023 by Crab Publishing. Categories: Essay » Literature
Ah ki bu ne güzel bir dert ne güzel bir kederdi. O beyaz kanatlı atlılar; işte bu yüzden hep nura bulanmak isteyen yüreklerdi

Talha Erçevikbaş's tag cloud

essay    letter    literature    poem