Tuba Toprak

Biography

10 Nisan 1976 yılında 9 kardeşin 5.si olarak Aksaray’da dünyaya gelen yazar ilk, orta ve lise eğitimini Aksaray'da tamamladı.
Selçuk Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden 1998 yılında mezun oldu. Bir müddet Banka personeli olarak çalıştı. Daha sonra özel şirketlerde Halkla İlişkiler bölümünde görev aldı.
İlk şiirini ilkokulda yazan şair, ilk ödülünü ortaokul yıllarında öğretmenler günü münasebeti ile yazdığı şiiriyle aldı. Ayrıca çeşitli gazete ve dergilerde şiirleri yayımlandı. 2001 ve 2003 yılları arasında yerel bir gazetede köşe yazarlığı yaptı.
Evli, üç erkek bir kız annesi olan yazar halen Almanya'nın Bavyera eyaletinde yaşamaktadır. “Yorgun Yağmur” şairin ilk şiir kitabıdır. Yazmaya halen devam etmektedir.

Books

Söz Yaşları
Price: $4.44 $1.11 USD. (75% off until July 31!) Words: 10,160. Language: Turkish. Published: December 27, 2023 by Crab Publishing. Categories: Poetry » Epic
“Yorgun Yağmur” gibi bir yürekten damla damla “Söz Yaşları” olarak akan bu eser; bir yürek yangını, bir şiiraltı harmanı, bir fısıltının hece hece haykırışlarıdır.
Yorgun Yağmur
Price: $4.44 $1.11 USD. (75% off until July 31!) Words: 7,620. Language: Turkish. Published: February 1, 2023 by Crab Publishing. Categories: Poetry » Epic
Parmaklarımdaki izler yoruldu titremekten / Sonra bir el dokundu yürekten / “Korkma dostum; bendesin, yürektesin, candasın!” dedi / "Artık korkmak yok, güvendesin gerçekten. / Bana inanmalısın yürekten!”

Tuba Toprak's tag cloud

hope    longing    love    talk    tears    variation    waiting    word