Yusuf Avcu

Biography

1980 yılında Konya’nın Beyşehir ilçesinde dünyaya geldim.
Toros Dağları'nın şirin kasabası Gencek'te ilk ve ortaokul eğitimimi, Derebucak’ta ise lise eğitimimi bitirdim.
2001 yılında ise Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’ndan mezun oldum.
6 yıl beş yıldızlı otellerde farklı konumlarda ara yöneticilik yaptım. Askerlik vazifemi yaptıktan sonra Hollanda’ya taşındım. Turizm İşletmeciliği yanısıra Yüksek Ekonomi diploma denkliğini, Rabobank aracılığı ile uluslararası CEO ve üst yönetici derecesini aldım. Sosyal güvenlik, toplam kalite, hijyen ve sosyal uyum eğitimlerini de alarak yıllarca farklı şirket ve kurumlarda yönetici olarak çalıştım.

2006 yılından itibaren; gazetecilik, yazarlık, fotoğrafçılık ve dijital medya kurslarının yanı sıra farklı sanat kurslarına da katıldım. Sanattan aldığım ilham ile yazmaya başladım.
Festival, şenlik, konser, fuar, seminer ve tiyatro gibi onlarca sosyal faaliyet organize ederek; bizi biz yapan din, dil, kültür, sanat, tarih gibi değerlerimizi ayakta tutmaya çalıştım. Toplumsal problemlerin çözümüne yönelik stratejiler geliştirip ilgili kişilerle paylaşmaktan da geri durmadım çok şükür.

Hobi olarak başladığım gazetecilik ve yazarlığın yanı sıra, halen turizm sektöründe işletme yöneticiliği yapıyorum. Sosyal ve kültürel araştırmalar yapıp projeler hazırlamaya da devam ediyorum.
Yapmış olduğum yüzlerce haber ve yazmış olduğum birçok köşe yazısı, farklı gazetelerde mahlas isimlerle yayınlandı. Bana ise bir yabancı gibi okumak kaldı.

Siz değerli okurlarımla Türkçe, İngilizce, Hollandaca ve Almanca dillerinde iletişim kurabilir, sizlerin paylaşımlarınızla var olan güzellikleri daha da çoğaltabiliriz.

Çatlayan toprağın suya olan hasretini ve çatlaktan sızan suyun toprağa olan özlemini içinde taşıyan tüm yürekleri, aşağıdaki eserlerimi okumaya davet ediyorum.

Haydi, hep birlikte hayallerimizi sanata dönüştürelim!

YAYINLANMIŞ ESERLERİM

Dertlere Derman
Çatlak Ayna
İnsan Bir Sanattır 2
İnsan Bir Sanattır 1
Gencek - Kençek
Arı Kalbi (Roman)

Where to find Yusuf Avcu online

Videos

İki Avuç Dua - Dertlere Derman
SEVGİLİ DOSTLAR! Dertlere Derman kitabımdan bir sayfayı sizin için seslendirdim. Ramazan ayının son demlerinde Kadir Gecesi arefesinde sizlerle paylaşıyorum. Amin deyip sizler de paylaşırsanız çok sevinirim. Bir solukta okuyabileceğiniz bu eseri mutlaka okumanızı tavsiye ediyorum.

Books

Çatlak Ayna
Price: $6.99 USD. Words: 9,620. Language: Turkish. Published: July 3, 2019. Categories: Poetry » Themes & motifs » General, Poetry » Themes & motifs » Love
Yusuf Avcu'nun etkileyici ve çarpıcı şiirleri ve en derin sözleri bu kitapta...
Dertlere Derman
Price: $9.99 USD. Words: 12,590. Language: Turkish. Published: May 8, 2017. Categories: Nonfiction » Philosophy » Ethics & moral philosophy, Nonfiction » Philosophy » Ethics & moral philosophy
Ne fırtınalar, ne kasırgalar koptu; şu kısa, şu fani hayatımda. Ne zelzeleler, ne depremler oldu; ruhum, aklım, kalbim, her yanımda. Hiçbirinde kopmadım umutlarımdan, terketmedim hayallerimi; içimde kıyametler kopsa da. Çünkü ben, yarınlarımın özlenen baharıyım. Çünkü ben, yarınlarımın beklenen sabahıyım. Ruhum, aklım, kalbim hepsi yarınlarda.
KEHKEŞAN - İnsan bir sanattir 2
Price: $6.99 USD. Words: 16,300. Language: Turkish. Published: March 7, 2013. Categories: Nonfiction » Philosophy » Ethics & moral philosophy, Nonfiction » Religion & Spirituality » Religious philosophy
Renkler bir dildir. Çiçekler, otlar, böcekler,ırmaklar, dağlar, denizler, yıldızlar da bir dildir. Hatta kâinattaki bütün olaylar da bir dildir. Kainatın dili ise sanattır. Onu bilen insan kainataki her şey ile konuşur. Bu dili ise en iyi sanatçılar anlar! Sanatçıların yüreğinden çağlayan eserlerinde yeşerip hayat bulan duygu selini ve farklı sanatların yorumunu bulacaksınız bu kitapta.
KEHKEŞAN - İnsan bir sanattir 1
Price: $9.99 USD. Words: 44,750. Language: Turkish. Published: March 7, 2013. Categories: Nonfiction » Philosophy » Ethics & moral philosophy, Nonfiction » Religion & Spirituality » Religious philosophy
Kainattaki en mükemmel sanat eseri olan insanı, çok farklı bir bakış açısı ile ele alan bu eserde; insanın sırlı kalmış bir çok yönünü öğrenecek,düşünen insanı Allah'a ulaştıran hikmetli yollar keşfedeceksiniz. Hem bir sanat eseri, hem de bir sanatçı olan insanın, aynı zamanda nasıl bir sanat dalı olduğunu öğrenmek istemez misiniz?

Yusuf Avcu's tag cloud