Yusuf Avcu

Biography

YUSUF AVCU

1980 yılında Konya’nın Beyşehir ilçesinde dünyaya geldi.
Gencek Kasabası’nda ilk ve ortaokul eğitimini, Derebucak’ta ise lise eğitimini bitirdi.
2001 yılında Akdeniz Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu’ndan mezun oldu.
6 yıl beş yıldızlı otellerde yöneticilik yapan Avcu, askerliğini yaptıktan sonra Hollanda’ya taşındı. Turizm İşletmeciliği yanısıra Yüksek Ekonomi diploma denkliğini de alan yazar; sosyal güvenlik, toplam kalite, hijyen ve sosyal uyum eğitimleri de alarak farklı kurumlarda idareci olarak çalıştı.
2006 yılından itibaren katıldığı; gazetecilik, yazarlık, fotoğrafçılık ve dijital medya kurslarının yanı sıra farklı sanat kurslarına da katıldı.
Şu ana kadar, farklı gazetelerde yüzlerce haber ve köşe yazısı yayınlandı.
Uzun yıllar gazeteci olarak çalışan yazar, sosyal ve kültürel araştırmalar yapıp projeler hazırlamakta; festival, şenlik, konser, fuar, seminer ve tiyatro gibi faaliyetlerin organizasyonlarına katılmaktadır. İngilizce, Hollandaca ve Almanca bilmektedir.

YAYINLANMIŞ ESERLERİ

Dertlere Derman
İnsan Bir Sanattır 2
İnsan Bir Sanattır 1

Where to find Yusuf Avcu online

Twitter: @Yusuf_Avcu_
Facebook: Facebook profile

Books

Dertlere Derman
Price: $4.99 USD. Words: 12,590. Language: Turkish. Published: May 8, 2017. Categories: Nonfiction » Psychology » Emotions, Nonfiction » Philosophy » Ethics & moral philosophy
Ne fırtınalar, ne kasırgalar koptu; şu kısa, şu fani hayatımda. Ne zelzeleler, ne depremler oldu; ruhum, aklım, kalbim, her yanımda. Hiçbirinde kopmadım umutlarımdan, terketmedim hayallerimi; içimde kıyametler kopsa da. Çünkü ben, yarınlarımın özlenen baharıyım. Çünkü ben, yarınlarımın beklenen sabahıyım. Ruhum, aklım, kalbim hepsi yarınlarda.
KEHKEŞAN - İnsan bir sanattir 2
Price: $3.99 USD. Words: 16,300. Language: Turkish. Published: March 7, 2013. Categories: Nonfiction » Religion and Spirituality » Religious art, Nonfiction » Religion and Spirituality » Religious philosophy
Renkler bir dildir. Çiçekler, otlar, böcekler,ırmaklar, dağlar, denizler, yıldızlar da bir dildir. Hatta kâinattaki bütün olaylar da bir dildir. Kainatın dili ise sanattır. Onu bilen insan kainataki her şey ile konuşur. Bu dili ise en iyi sanatçılar anlar! Sanatçıların yüreğinden çağlayan eserlerinde yeşerip hayat bulan duygu selini ve farklı sanatların yorumunu bulacaksınız bu kitapta.
KEHKEŞAN - İnsan bir sanattir 1
Price: $5.99 USD. Words: 44,750. Language: Turkish. Published: March 7, 2013. Categories: Nonfiction » Religion and Spirituality » Religious art, Nonfiction » Religion and Spirituality » Religious philosophy
Kainattaki en mükemmel sanat eseri olan insanı, çok farklı bir bakış açısı ile ele alan bu eserde; insanın sırlı kalmış bir çok yönünü öğrenecek,düşünen insanı Allah'a ulaştıran hikmetli yollar keşfedeceksiniz. Hem bir sanat eseri, hem de bir sanatçı olan insanın, aynı zamanda nasıl bir sanat dalı olduğunu öğrenmek istemez misiniz?

Yusuf Avcu's tag cloud

art    art book    best seller    cok satanlar    ebook    ebooks    ekitap    en cok okunan    etkileyici    felsefe    guzel sozler    huzur    ilahi ak    insan    insan bir sanat    insan bir sanattir    islam    islam sanat    kunst    mutluluk    psikoloji    religie kunst    religious art    sanat    yusuf avcu   

Yusuf Avcu's favorite authors on Smashwords