Zift

Rated 4.96/5 based on 50 reviews
"Geçmiş geleceğe kavuşsa, gelecek geçmişe sarılsa Stephen King ve William Shakespeare tokalaşırdı ve Zift-vari bir kitap yazardı." On tane birbirinden bağımsız, karanlık, katastrofik, paranoyak, zihin bükücü, her bir hikayenin başı, ortası, sonu hiç tahmin edilemeyen, sizi en kör noktanıza taşıyacak hikayelerden oluşan "bambaşka", "farklı" bir anlatım diline sahip bir kitap.

Available ebook formats: epub mobi pdf rtf lrf pdb txt html

First 15% Sample: epub mobi (Kindle) lrf more Online Reader
Words: 32,480
Language: Turkish
ISBN: 9781311913258
About Ali Acar Sungurbey

Ali Acar Sungurbey was born in Istanbul, Turkey. He worked in event management business and productions for 15 years. He loves and adores watching movies. His favorite music band is Depeche Mode. He loves animals. His ambition is to build shelters for people and animals in need. His favourite quote is from Mahatma Gandhi, "Be the change that you wish to see in the world.”.

His work Gravity Upstream is a scientific fiction story. The reason for writing Gravity Upstream is to create the most unique story ever! He believes that he has done it!

Also by This Author

Readers of This Book Also Read

Reviews

Review by: TiraGP on July 07, 2017 :
It was a total trip to read this story by cutting and pasting it into Google translate. I don't know if it was the translation or the story itself but it was very interesting and, as promised in the description, it was MIND BENDING. The author should translate it and publish it in English for a much wider audience. It's not for everyone, taht is for sure, because it is very dark at times. Also, I don't think it lives up to the expectations set in the description where the author describes it as written by Stephen King and William Shakespeare. That is a pretty elite pair of authors don't ya know.
(reviewed 2 days after purchase)

Review by: CanBaykut on March 01, 2014 :
Hayal gücüme bu zamana kadar adrenalin gitmediğine karar verdim. Şaşırtıcı duygu sarmalları ile yoğrulmus enfes hikayeler. Merak edilesi bir kalem.
(reviewed the day of purchase)

Review by: NehirParlak on Feb. 19, 2014 :
Tokalaşıyorlar! William Shakespeare ve Stephen King gerçekten çok sıkı tokalaşıyorlar!
(reviewed the day of purchase)

Review by: benek on Feb. 11, 2014 :
Evet !!! Kesinlikle!!! STEPHEN KING ve WILLIAM SHAKESPEARE Ziftte kavuşuyorlar!!! Tokalaşıyorlar!!! Çok sıkı!!!
(reviewed the day of purchase)

Review by: esref on Feb. 11, 2014 :
Saydam delik deşik bir yazılım.Her bir hikayenin kökleri her halükarda omuriliklerinize yapışacak.Dumanını tüttürdüğünüz 10 mg.lık ziftini onlarla, yirmilerle çarpın.Zift zehirleyici!
(reviewed the day of purchase)

Review by: CagatayOzen on Feb. 11, 2014 :
Zifti okurken, kinetik enerjileri dozları en yüksek hikayeler damarlarınıza enjekte edilecek. Asil yazım dili sizi büyüleyecek.
(reviewed the day of purchase)

Review by: Kursad on Feb. 10, 2014 :
Zift şairane, zihin bükücü, mükemmeliyetçi...
(reviewed the day of purchase)

Review by: KivancD on Feb. 10, 2014 :
Zift.Çıkıntı: Kazmaya devam et... Kazmaya devam et... Dur! Kesinlikle dur!!!
(reviewed the day of purchase)

Review by: AnilTuzun on Feb. 10, 2014 :
Zift, boğucu, yorucu, derin ve pürüzsüz. Vaktiniz kesinlikle ziyan olmayacak... Ama ruhunuz???
(reviewed the day of purchase)

Review by: OzanKurekci on Feb. 10, 2014 :
Zift.Metro: Uyarı! Sakın raylara atlama, elektrikten bahsetmiyorum!!!
(reviewed the day of purchase)

Review by: UmutB on Feb. 10, 2014 :
Zift.Denek: Gizli kliniklerden kaçınmayın. Açın kollarınızı, uzatın damarlarınızı, gerekirse şah damarınızı. Rahatlayacaksınız çünkü kızınızın kurtuluşu mosmor olmuş damarlarınızla bağlantılı!
(reviewed the day of purchase)

Review by: ArdaPi on Feb. 10, 2014 :
Her bir cümle paragraf gibi, her bir paragraf sayfa gibi, her bir sayfa bir hikaye gibi, her bir hikaye kitap gibi... Tutkunu oluyorsunuz, tutulup kalıyorsunuz.
(reviewed the day of purchase)

Review by: Nesli on Feb. 10, 2014 :
Zift.Fiş: Dikkat! İç ve "dış" organlarınız prize kenetlenmiş "fiş"e bağlı!
(reviewed the day of purchase)

Review by: eray on Feb. 10, 2014 :
Zift.Akıllara ziyan ziyanlara akıl.Okudutan sonra konuşma ve yazım dilim Ali Acar Sungurbey"inkine benzedi.BULAŞICI!!
(reviewed the day of purchase)

Review by: Inanc on Feb. 09, 2014 :
Zift, Zümrüt: Babası, Kocam, Oğlum, Oğul. Nefrete, kine hoş geldiniz. Kompleks karakterler, yıkıcı anlatım dili, bir yol hikayesi. Her bir karakterin kendi özel sırat köprüsü ziyan olmuş ruhlar yolculuğuna hoş geldiniz. Cehenneme hoş geldiniz!
(reviewed the day of purchase)

Review by: Alper on Feb. 09, 2014 :
Yüreğinizi burkacak, nefes nefese bırakacak, zift sizi "aslında" hemen yanıbaşınızda olan farkında olmadığınız diyarlara taşıyacak. Diyarların tadını çıkarırkenbazen utanacaksınız, bazen boynunuz bükülecek ve bazen lanet okuyacaksınız. Korkmayın, utanmayın... Zift'i okuyun.
(reviewed the day of purchase)

Review by: CeyhunIzci on Feb. 09, 2014 :
Tüyler ürpertici! Korkunç derecede nefes kesici!
(reviewed the day of purchase)

Review by: BatuSirdas on Feb. 08, 2014 :
Zift'i okudum. Beni en çok iki hikaye etkiledi. Reçetelenmiş ve Denge. Kitap bittiğinde iki hikaye birbiriyle kavuşturdum - harmanladım. Çıkan sonuç dünya üzerindeki yoksunluğumuz oldu. Bir "hasta" olarak optimizm ve pesimizm arasında bitmez tükenmez voltalarımı attìm. Dürüstçe ve içtenlikle Reçetelenmiş ve Denge'ye hak versim, saygı duydum. Ve ne yazık ki Denge'deki "kuş'un hikayesi" beni çokertti ve tekrar bir "hasta" adam olarak (belki de hastalığım yuzunden). Çıkardığım sonuç "insanlar" ne anlamınız var, bütün bu acı dolu kaosun ne anlamı var? Ne anlamı var!!! Şİmdi hastalığımla başbaşa uzanıyorum yatağıma "Denge"nin "bir" adlıkırık dökük şiirini bir dua gibi tekrarlıyorum çatlak dudaklarım aracılığıyla... İyi geceler... Hasta kalmaya karar vermiş hasta adam.
(reviewed the day of purchase)

Review by: YesimCivelek on Feb. 08, 2014 :
Zift.Denek: "Alt Dunya"ya indiğinde "Evren" ve "Evren" gibi olan düşmüş meleklere rastlayabilirsin. Meleklerin kanatlarıyla okşadığı cennet ruhlara, görUnmez olmuşlara, istenilmez olaınlara yakınlaş. Sakın korkma. Yanıbaşlarına soğuk nemli betona otur. Sıvası dökülmüş duvara sırtını daya. Konuş onlarla... 5 dakika... 10 dakika... Yarım saat... Para uzatmana-para vermene hiç gerek yok. "Onların" bu dünyada tek istedikleri şey görünebilmek, farkedilebilmek, konuşabilmek... İnan düşmüş ruhlara, inan cennetin anahtarı olan "alt dünya" prens ve prenseslerine
(reviewed the day of purchase)

Review by: DorukUstun on Feb. 08, 2014 :
Zift.Çıkıntı: Toprağı kaz. Gece inenlerle uyan. Fısıldayanlardan kaç. "Çıkıntı"da birşeyler oluyor!!!
(reviewed the day of purchase)

Review by: yaseminerdinc on Feb. 08, 2014 :
Zift.Borç:Borcunuz varsa dikkatli olun! Çok dikkatli olun! Başınıza ya da her tarafınıza bir şeyler gelebilir!
(reviewed the day of purchase)

Review by: suha on Feb. 08, 2014 :
Zift...Denge..İhtyar adam pedallamaya devam et.Biliyorum yorgunsun,.şablon zihnini kırıyor, ipler gergiler çökük kaslarını hırpalıyor...Yerkürenin merkez noktasında olmanın ağırlığı omuzlarında...Pes etme !" BİRi"için.Bu dünyayı terk-İ diyar ettiğinde merak etme, endişelenme, korkma vasiyetin en güvenilir ellerde olacak.BİR"e rastlayacak.Güven ona...Güven ona...Güven ona.
(reviewed 4 days after purchase)

Review by: SuEzgi on Feb. 07, 2014 :
Zift. Reçetelenmiş. Utanın! Ey reziller! Beni yirmi beş yaşımda bu hale getirenler! Geçin dalganızı antisosyalleştirdiğinizle belkide ve kesinlikle sosyopatlaştırdığınızla. Sırtımdan bıçakladınız beni,gömdünüz yanlızlığıma. Bir kalemde silip attınız dost bildiklerim bağlıyım-bağımlıyım diye. Ender rastlaşmalarımızda yüzüme güldünüz,kısa geçiştirip arkanızı dönüp yürüdünüz. Utandınız"hasta' olandan,çünkü siz mükemmelsiniz(gülücük). Sevinin buluşmalarınızda "hasta" olan hala hasta diye. Gurur duyun kendinizle,gurur duyun iradenizle. Merak etmeyin gemi batıyor ve kaptanıda onunla! Sayılar kardeş?bildiklerim!... Teşekkürler "reçetelenmiş". Teşekkürler ali acar sungurbey. Gözlerimi açtığın için!!!
(reviewed the day of purchase)

Review by: DegerSozer on Feb. 07, 2014 :
Kulak kabartın fısıldayanlara, genleri bozuk doğanlara, borcu olanlara, dengeyi kurmaya çalışanlara, gecenin bir vakti metroyu kullananlara, siyamlara, ölüm döşeğinde gerçekleşen pazarlıklara, fidye peşinde koşanlara, düşmüşlerin bağımlılıklarına, kızına aşık olanlara. Kulak kabartın"Zift"e.
(reviewed the day of purchase)

Review by: AyseNur on Feb. 06, 2014 :
Reddedilmez. Affedilemez. Zift 10 tane bağımsız hikayeden oluşuyor ama sanki her bir hikayeden cımbızla çekip mikroskop altına yatırıp incelediğinizde hikayelerde ana karakter ya da yan karakterler diyebileceğim Zift'in bütününde "Şahıs"a rastlıyorsunuz. Zift'in benim için en ilginç tarafı bu... Otobiyografi? Hiç sanmıyorum. Ama kurgulanmış Zift'in özünde adını koyamayacağım bir şeyler var. Yorumumun sonu... "Başarı"
(reviewed the day of purchase)

Review by: burak7634 on Feb. 06, 2014 :
Ve "iblis" söz verdi! "Zift" seni bir kez daha okumayacağım diye...
(reviewed the day of purchase)

Review by: ufukcetin on Feb. 06, 2014 :
ZİFT.BORÇ.Uzuvlarınızı koruyun.ÇIKINTI.Nerede olduğunuzun bilincindemisiniz!Nerede olduğunuzun bilincindemisiniz!!!Nerede olduğunuzun bilincindemisiniz!!!!!
DENGE."Pedallayın...Bulacaksınız...Hergün en azından...BİR tane...En azından BİR tane..."
(reviewed the day of purchase)

Review by: Ayşe Elif Ateş on Feb. 06, 2014 :
Süprüntü size yakışacak.Reddedilmez yazım dili sizi sarıp sarmalayacak.Okurken dökülmeye başlayacaksınız.Dökülürken kasvet sizi tutsak alacak.Karabasanların kölesi,karanlığın prensi ve prensesi olacaksınız.Tüyleriniz ürperecek,kanınız donacak.Kirleneceksiniz,paslanacaksınız.Zift sizi emecek,siz Zift'i emeceksiniz.Ancak bir zaman dilimi sonra Zift'i tükürebileceksiniz.
(reviewed the day of purchase)

Review by: Turhan Demircan on Feb. 06, 2014 :
Göğüs gerin hikayelere,hikayelerin anlatım diline katlanın.Dikkatli olun asla "Zift'in sizi elegeçirmesine-
sizin Zift'i elegeçirmenize izin vermeyin!"
(reviewed the day of purchase)

Review by: umut gundogan, Jr on Feb. 06, 2014 :
Zift.Hikaye."Metro'da gece yarısından sonra birşeyler var!"
(reviewed the day of purchase)

Review by: Elif Ozgen on Feb. 06, 2014 :
Karanlık yolcu...Zift'i okurken yaşamınızın en bulanık,en karamsar,en sarsıcı,en küstah,en yorucu,en bilinmez,en yoksun,en yalnız,en tuhaf dakikalarını geçireceksiniz.Bu absürt(pozitif anlamda söylüyorum)rastlanmamış anlatım diline sahip Zift,benim oyuma göre A+.
(reviewed the day of purchase)

Review by: suha on Feb. 06, 2014 :
K ARINI VE BEBEĞİNİ ""C4""DEN KORU!!!
(reviewed 2 days after purchase)

Review by: Nazli Calarkan on Feb. 06, 2014 :
ZİFT.hikaye KARDAŞ SİYAM.kardeşine sarıl..."DİŞ"bile olsa!!!
(reviewed the day of purchase)

Review by: dewrim on Feb. 06, 2014 :
Zift. Hikaye. Zümrüt. (Atıf) ''Genlerinizi kontrol altına alın...
Yoksa genleriniz size sahip çıkacaktır'' Zümrüt zihinlerinize yapışıp kalacak bir hikaye!
(reviewed the day of purchase)

Review by: Nazlim on Feb. 05, 2014 :
Katatoni: depresyonun en ağır hali. Kronik depresyon,klinik depresyonun ötesi... Zifti okurken katatonikleşmemeye çok dikkat edin!!!
(reviewed the day of purchase)

Review by: suha on Feb. 05, 2014 :
ZİFT.HİKAYE.DENEK.Kızın için ne kadar ileri gidebilirsin...Kendini en akıl almaz olguya ,en dayanılmaz bölgeye, en kayıp yaşama itekleyebilirmisin?Defarmasyon!!!
(reviewed the day of purchase)

Review by: alidurali on Feb. 05, 2014 :
ZİFT.HİKAYE DENGE.İyi olanı, sözleri, davranışları ,gülücükleri, sarılışları, dokunuşları, okşamaları DÜNYANIN MERKEZ NOKTASINDA BİLE OLSA ARA...
(reviewed the day of purchase)

Review by: vacheron on Feb. 04, 2014 :
Karanlığın en dibine inin. Zift'te katostrofiği hazmedin. Sonrasında benliğinize yapışan kurumu tükürün, kusun..
(reviewed the day of purchase)

Review by: EylulK on Feb. 04, 2014 :
Zift. Hikaye Zümrüt "İtlerin dalaşı... Babası gibi... Oğlu gibi... Cehennem gibi!" Ten temasından kaçının, dokunmalarına izin vermeyin, sürtülenlerden uzak durun!!!
(reviewed the day of purchase)

Review by: Adrian S. on Feb. 04, 2014 :
Ali Acar Sungurbey çok teşekkür ederim Reçetelenmiş sayesinde bugün temizlenmekte birinci günüm! IZDIRABIN ÖNSÖZLERİNDE Kİ paragrafınız beni çok etkiledi: "Gözler açılıp kapandığında gözüken varlık ortalıkta yoktu. Yansımanın yol açtığı benlik aynayı tanımlamakta zorlanıyordu. Kurtuluşa açılabilmek için yokluğunu zorlayan kapı kilidini çökertmekteki ısrarını diretiyordu. Kayıplara karışmış zaman dilimi ümitsizliği ile boğuşuyordu. Göz suları tadını kaybetmiş toksin kıvamına erişmişti. Hâl kuvvet terk-i diyar eylemiş, enerji uzaklardan selamını iletmişti. Ten dokunamıyor, ruh hissedemiyor, yürek koşamıyordu. Duyular yok olmuş, hasar kendini tamamlamış, cürret doyumuna ulaşmıştı. Izdırap zirvesinde krallığını kurmuş sahip olduğuna sarılmıştı.
Kir mutlu, temiz soru işaretlerine boğulmuştu. Adımlar tükenmiş, koşu göğüslenmiş iplerdeydi. Sebep kayıplarda, sonuç yansımaların uzaklarındaydı. Huzur ait olduğu kişiliğe vedalarını savurup gidişini vurgulamıştı. His küstahlaşmış, nefretini kusmuştu. Her şey her yerde, her yer hiçbir şeydi. Zevk kendini kaybetmiş, sefahat özelliğini yitirmiş, tatmin sahibine öfkelenmiş hak etmeyenine mesafesini arttırmıştı. Melekler pes ederek havlularını atmışlardı. Dinginlik askıda, durgunluk doruktaydı. Nefes verilebilmekte, soluk alınamamaktaydı. Yürek yitik, kalp bitikti. Meltem esmekte, kalkan engellemekteydi. Blok kalınlaşmış, deri incelmişti. Dokunuş merakta, merak hiçlerdeydi. Sevgi ağlak, aşk kaypaktı. Bebek sahibi gözler donuk, kapak sahibi bebekler bozuktu. inanç tükenmiş, kader kabuldü. Ter zehir, zehir ihtiyaçtı. ihtiyaç soluk, soluk var oluştu. Var oluş ter, ter kırk derecedeydi. Kırk derece reçete, reçete üç harf idi. Üç harf adım, adım kırk dereceydi. Adım reçetelenmişti."
(reviewed the day of purchase)

Review by: Annagryshyna on Feb. 04, 2014 :
Paranoya ve karanlik kol geziyor. Bu tuhaf yazım dilinin sizi yoracağı on bağımsız hikayede..
(reviewed the day of purchase)

Review by: Joerizoff on Feb. 04, 2014 :
Karanlik yolcular...zift katranlastiginda siyah zikkima yapisip kalmayin.
(reviewed the day of purchase)

Review by: mdagpinar on Feb. 04, 2014 :
Ben mi denk gelmedim, kimseye haksızlık etmek istemem ama okuduğum yüzlerce kitaptan ayrılan, kendine ait farklı dili olan, benzersiz, 21.yy'da edebiyat dünyasında reform yaratacak bir eser. Normal şartlar altında karanlık hikayelerden hoşlanmamakla beraber, her cümlesinde üzerimde yarattığı etki paha biçilmez, reenkarnasyon var ise gerçekten 21. yüzyılın Shakespeare'i burada... Tercih edilen kelimeler, aldıkları ekler, aralarındaki harmoni ile yarattıkları cümlelerden HER BİRİ, zekice tasarlanmış hikayelerde bir bakmışsınız ki baş role aday olmuş... Sanat kalıba sığmaz, sınır tanımaz... Çok başarılı... Umarım hak ettiği yere gelir!
(reviewed the day of purchase)

Review by: annSd on Feb. 04, 2014 :
"Dayanın" elbet ızdırap sona erecek, ayrılacaksınız... ama belki de "asfalta" yapışıp kalacaksınız
(reviewed the day of purchase)

Review by: burakEnunlu on Feb. 04, 2014 :
Duraksatıcı, ağrıtıcı, acı verici, sarsıcı, on birbirinden bağımsız hikaye.
(reviewed the day of purchase)

Review by: GucluG on Feb. 04, 2014 :
Sabredin. Akış kontrolü kayıplarda olan Zift'te sabredin. Hikayelerin son noktasına kadar dayanın ve sizi beklemeyenle ve sizin beklemediğinizle bütünleşin!
(reviewed the day of purchase)

Review by: EzgiOncel on Feb. 04, 2014 :
Tutulup kalacaksınız bu özgün kırık dökük yazılımın içerisinde!
(reviewed the day of purchase)

Review by: YagmurT on Feb. 04, 2014 :
Depresyonda olanların kesinlikle çok uzak durması gereken bir kitap. Ben sevdim :)
(reviewed the day of purchase)

Review by: CanOzyurt on Feb. 04, 2014 :
Cüretkar, etkileyici, kavrayıcı. Yaşamınızın en kıvrandırıcı satırlarını incelemeye devam edin!
(reviewed the day of purchase)

Review by: tuncKarapinar on Feb. 04, 2014 :
Hırpalanacaksınız, yorulacaksınız, tükeneceksiniz "karanlık yolcuların" eşliğinde.
(reviewed the day of purchase)

Report this book