Cafer Başer

Biography

1977 yılı bir yaz günü, İzmir/Kemalpaşa’da dünyaya geldim. Çok eğlenceli çocukluk hayatım oldu. İlkokul ve ortaokul eğitimimi Kemalpaşa’da, lise eğitimimi İzmir’de, üniversite eğitimimi 1999 yılında, Kazakistan Semey Devlet Üniversitesi, İngilizce öğretmenliği bölümünü bitirerek tamamladım. Kazakça ve Rusça biliyorum.
1999-2016 yılları arası çeşitli özel okullar da İngilizce öğretmenliği ve idarecilik yaptım. Halen Afrika’da özel bir okulda idarecilik yapmaktayım.
Can yoldaşım, arkadaşım, sırdaşım dünyanın en güzel insanı Naile ile 2000 tarihinde hayatım anlam buldu.
Çocuklar için şiir ve hikayeler yazıyorum. Bunlar düzenli olarak KECHY dergisinde yayınlanıyor.
2001 yılında evimizin neşesi oğlum Mirza, ben ve yol arkadaşıma dünyanın en güzel mutluluğunu tattırdı. İkinci en güzel mutluluğumuzu 2014 yılında Eymen getirdi. İki oğluma da hayatlarında başarılar diliyorum.

Books

Çocuklar Şiir Kokar
Price: $4.43 $1.10 USD. (75% off until July 31!) Words: 3,680. Language: Turkish. Published: May 6, 2023 by Crab Publishing. Categories: Fiction » Children’s books » Poetry
Hepimiz çocukluk yaşadık. Ama çoğumuz o dünyadan uzaklaştıkça unuttuk. Kimimiz ifade edemedik. Kimimiz çocukluk olarak addettik. Halbuki çocukluk insanın temeli. Bir başka ifade ile çocukluk ademoğlunun ‘Anavatan’ıydı. O yüzden hep o zamanları özler, yer yer o günlere gideriz. İnsan anavatanını özlemez mi

Cafer Başer's tag cloud

animal    colour    game    kids