Doç. Dr. Mahmut Akpınar

Biography

Siyaset Bilimi Doçenti olan yazarımız 1967 Uşak doğumludur. Uşak İmam Hatip Lisesi ve 9 Eylül Üniversitesi Kamu Yönetimi bölümü mezunudur. Doktorasını Sakarya Üniversitesinde yapmıştır.
Dr. Akpınar, Erdoğan rejimi tarafından kapatılan Turgut Özal Üniversitesinde öğretim görevlisi olarak çalışıyordu. Aynı zamanda kapatılan İpek Medya grupta ve Zaman Gazetesinde yazarlık yapıyordu. Ülkedeki siyasi atmosferin gazeteciler ve akademisyenler için ağırlaşması üzerine 2015 yılı sonunda İngiltere’ye gitti ve Keele Üniversitesinde iki yıl misafir öğretim üyesi olarak çalıştı. O tarihten itibaren İngiltere’de yaşamakta ve sürgündeki gazetecilerin kurduğu www.tr724.com sitesinde köşe yazarlığı yapmaktadır. Kendi YouTube kanalında ve Patreon hesabında yazılı ve görsel yayınlar paylaşmaktadır. Ayrıca gönüllü Müslüman chaplain olarak çalışmaktadır.
Lisans ve lisansüstü düzeyde Ortadoğu Siyaseti, Türk Siyasi Tarihi, Kamu Yönetimi, bürokrasi ve siyaset, kamu politikası analizi konularında dersler verdi. Çeşitli dergilerde ve platformlarda yayınlanan akademik ve yarı akademik makaleleri yanında yayımlanmış 10 kitabı vardır.
Mahmut Akpınar; Türk siyaseti, Ortadoğu siyaseti, Liderlik, İslamcılık, kentleşme, Kürt Sorunu, Açıklık ve Şeffaflık, İslam ve demokrasi, otoriterlik, Gülen Hareketi, Dini ve manevi topluluklar üzerine çalışmakta, bu konularda seminerler ve konferanslar vermektedir.

Where to find Doç. Dr. Mahmut Akpınar online

Twitter: @mahmutakpinar1

Books

Siyasal İslam'ın İstismar Ağında Yozlaşan Tarikat ve Cemaatler
Price: $4.68 USD. Words: 44,130. Language: Turkish. Published: April 25, 2024 by Crab Publishing. Categories: Nonfiction » Social Science » Islamic studies
İslamcı siyasetçiler cemaat ve tarikatları sadece oy deposu görmez; kendilerine mutlak biat ve itaat etmesi gereken teb’alar olarak düşünür. Biat yoksa onları “isyancı”, “darbeci”, “hain”, “casus” ilan edebilirler.
Hizmet Nedir
Price: $4.44 USD. Words: 34,600. Language: Turkish. Published: August 17, 2023 by Crab Publishing. Categories: Essay » Sociology
Bana “Hizmet’in en önemli dinamiği, onu başarıya götüren unsur nedir?” diye sorulsa “Zamanın ruhunu iyi okuyarak ona uygun projeler, yöntemler, söylemler geliştirebilmesidir.” derim.

Doç. Dr. Mahmut Akpınar's tag cloud

akp    allegiance    community    education    fethullah gulen    hizmet movement    interest    islam    islamist    politics    sacrifice    sect    turkiye    volunteering